DRY SUIT DIVER

Nurkowanie w Suchym Skafandrze

Celem kursu PADI Dry Suit Diver jest zdobycie bardzo praktycznej wiedzy na temat technik nurkowania w suchym skafandrze. Technika ta różni się od techniki nurkowania w mokrej piance na tyle, że coraz większa liczba producentów oraz sklepów nurkowych wymaga przed zakupem suchego skafandra przedstawienia certyfikatu, który uprawnia do nurkowania w suchym skafandrze.

.

W naszych, polskich warunkach umiejętność nurkowania w suchym skafandrze zwiększa komfort nurkowań i wydłuża sezon nurkowy z 2 miesięcy na cały rok.

.

Podczas szkolenia nauczysz się jak bezpiecznie korzystać pod wodą ze wszystkich zalet suchego skafandra. Dowiesz się także na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie oraz jak należy dbać o jego poszczególne części.

.

Do pobrania i wypełnienia: formularz Specjalizacji.

.

Wymagania:

  • minimalny wiek uczestnika: ukończone 10 lat,
  • certyfikat PADI (Junior) Open Water Diver lub stopień równorzędny innej organizacji nurkowej,
  • wykonanie 2 nurkowań przy zastosowaniu suchego skafandra podczas szkolenia.

.

Uprawnienia:

Zdobywasz certyfikat PADI Dry Suit Diver, prawo do zakupu i nurkowania w suchym skafandrze. W warunkach polskich jezior i Morza Bałtyckiego nurkowanie w suchym skafandrze jest niemal koniecznością. Poniżej kilkunastu metrów, nawet latem, temperatura spada do kilku stopni Celsjusza.

.

Organizatorzy turystyki nurkowej będą wymagali tego certyfikatu przy nurkowaniach w zimnych wodach np. w Norwegii czy innych krajach nadbałtyckich.

.

UWAGA! Certyfikat jest dodatkowo płatny – 150 zł.