Austria 17.08-22.08.2017

Nurkowanie w Alpach Salzburskich

Attersee jest największym jeziorem w całości położonym w Austrii (46,7km 2 ). Znajduje się dokładnie w Alpach Salzburskich. Długie jest na 21 km, a głębokość dochodzi do 171 m. Cechuje je woda o jakości wody pitnej, przejrzystości sięgającej 30m oraz wielka ilość zamieszkujących je ryb. Latem temperatura wody potrafi osiągnąć 22 st. C. Otoczone jest majestatycznymi górami, które odbijają się w tafli turkusowego jeziora.
Obszar Salzkammergut ma turystom bardzo wiele do zaoferowania, dlatego też p odczas naszego wyjazdu nie będziemy tylko nurkować. Zobaczmy między innymi dwie okazałe jaskinie, najstarszą kopalnię soli, malownicze punkty widokowe, a także tajemniczą kaplicę w Hallstatt wypełnioną ludzkimi czaszkami… Krótko mówiąc, szykuje się świetny kilkudniowy wypad, by zobaczyć perły austriackich Alp.

.

Ramowy program tygodniowy:

Dzień 1 (poniedziałek) – 17.08.2017
Wyjeżdżamy z Gdyni w godzinach popołudniowych. Przejeżdżamy przez Polskę, Czechy i Austrię.

Dzień 2 (wtorek) – 18.08.2017
W godzinach porannych przyjeżdżamy do naszego domu wakacyjnego w Nussdorf am Attersee, gdzie kwaterujemy się i chwilę wypoczywamy. Po śniadaniu jedziemy na nurkowanie. Pełni wrażeń wracamy na obiadokolację.

Dzień 3 (środa) – 19.08.2017
Po śniadaniu czas znów zejść pod wodę. Opcjonalnie będziemy nurkować w rzece. Wracamy na obiadokolację.

Dzień 4 (czwartek) – 20.08.2017
Po śniadaniu kolejny wypad na nurkowanie. Zaraz po obiadokolacji jedziemy do Salzburga zaznać wieczornego życia.

Dzień 5 (piątek) – 31.06.2017
Dzisiejszy dzień spędzamy w masywie górskim Dachstein, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po śniadaniu, mając w pamięci (i w ciele :)) wczorajszy wieczór, dochodzimy do siebie pod wpływem chłodnego powietrzem podczas zwiedzania jaskini Lodowej. Następnie wchodzimy do jaskini Mamuciej, jednej z najdłuższych i najgłębszych jaskiń na świecie. Po południu wjeżdżamy kolejką linową, by odwiedzić kopalnię soli Salzwelten oraz rozkoszować się przepięknym widokiem na jezioro Haltstätter. Ostatnim punktem programu będzie wizyta w kaplicy wypełnionej 1200 ludzkimi czaszkami ozdobionymi malunkami. Po tym intensywnym, acz arcyciekawym dniu dzielimy się naszymi wrażeniami w czasie obiadokolacji.

Dzień 6 (sobota) – 22.08.2017
Po śniadaniu się wykwaterowujemy i ruszamy w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Gdyni planujemy na późne godziny wieczorne.

 

Rezerwacje:

biuro@gdyniadive.pl
+48 608 637 224
osobiście ul. Szarych szeregów 3, Gdynia