Seszele – 02-14.08.2017

Raj na ziemi, idealna oferta na wakacje z dziećmi

Raj na Ziemi – jak inaczej można opisać ten nieprawdopodobnie piękny archipelag 155. wysp, zagubiony u wschodnich wybrzeży Afryki? Tutejsze plaże rokrocznie zdobywają pierwsze miejsca w ogólnoświatowych plebiscytach turystcznych, a największe firmy, które wiążą swoje produkty z rajskimi pejzażami (Bacardi, Skittles, Bounty) kręcą tutaj swoje reklamówki! Zapraszamy na wyjazd, który na dłuuugo utknie w Waszej pamięci – jeśli chcecie podładować baterie w pięknych okolicznościach natury – Seszele są Waszą destynacją!

 

ATRAKCJE NA MIEJSCU

Nurkowanie – krótki przejazd samochodem na drugą stronę wyspy zabierze nas na piękna plażę Beau Valon – stąd też startuje nasza łódź nurkowa – prosto z plaży. Nurkowanie na Seszelach jest dosyć łatwe, brak szczególnie mocnych prądów, znajdziemy tutaj doskonałe warunki zarówno dla osób początkujacych (kurs OWD możliwy) jak i dla zaawansowanych nurków, którzy maja większe oczekiwania. Rafy koralowe są w doskonałym stanie, pod wodą zobaczymy masę kolorowych ryb typowych dla tej części Oceanu Indyjskiego – na niektórych nurkowiskach, szczególnie przy silniejszych prądach, mamy szansę natkąć się na rekiny rafowe i szereg płaszczek. Seszele znane są na całym świecie z faktu, że często w wodach przybrzeżynych można spotkać rekiny wielorybie oraz inne, pelagiczne gatunki ryb – przez tuńczyki po ultraszybkie żagielnice przecinające z ogromną prędkościa błękit wody! Lokalne wody są idealne do snorkowania i nurkowania również dla dzieci – brak prądów, czysta, przejrzysta woda i duża mnogość ryb, które można spotkac już przy samej plaży: to wszystko (i o wiele więcej!) będzie dla naszych pociech niebywałą atrakcją! Dla dzieci od ósmego roku życia możliwe zanurzenia z akwalungiem!

Wszytkie nurkowania odbywają się z łodzi – korzystamy z certyfikowanego i uznawanego za najlepszy na Mahe klubu nurkowego, prowadzonego przez Europejczykow. Piękno świata podwodnego Seszeli jest niezaprzeczalne – być tutaj i nie zerknąć pod wodę to byłoby niedopatrzenie! Jako, ze mamy dostep do prywatnego basenu, nawet nasze pociechy moga sprobowac nurkowania pod opieka naszego profesjonalisty – kto wie, moze rozbudzi sie w nich pasja to tego cudownego sportu?

Wycieczki łodzią na pobliskie wyspy – leżące opodal wyspy Praislin oraz La Digue są chyba najbardziej znanymi punktami na Seszelach. Praislin oferuje piękny interior, w których rosną palmy rodzące przedziwne orzechy Coco de Mer, które potrafią ważyć ponad 20kg! Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można zobaczyć te przedziwne rośliny – są one pod ochroną na Seszelach, wywóz jest bardzo regulowany (sam orzech potrafi kosztować ponad EUR 200 za sztukę), a zarys tego orzecha możemy zobaczyć nawet na pieczątce z wizą wjazdową! Na Praislin można równiez spotkać ogromne żółwie lądowe, niczym nie ustępujące rozmiarem tym występującym na Galapagos. Sama wyspa jest przepiękna – cudne plaże i nieziemskie widoki!

Wyspa La Digue, leżąca opodal, jest najpiękniejszą wyspą na świecie, a nawet jeśli cała wyspa taka nie jest (a jest!), to ma najpiękniejsze plaże – to od lat wybór podróżnikow z całego świata – La Digue rulez! Wyobraź sobie krystalicznie czyste, ciepłe wody omywające bajecznie biały piasek – a wszystko to w scenerii nieprawdopodobnie bogatej zieleni i ogromnych głazów, z których Seszele są znane. Zobaczymy tutaj też plantacje wanilii i zjemy pyszny obiadek w knajpce na plaży! Chcesz zrobić idealne zdjęcie wakacyjne – takie, które może i pozostanie na zawsze w pamięci – La Digue jest dla Ciebie – idealne miejsce na zupełne oderwanie od szarej rzeczywistości! Nasze dzieci będą miały tutaj jak w niebie!

Codzienne wycieczki na targ rybno/warzywno/owocowy zapewnią nie tylko wrażenia estetyczne, ale również pyzne jedzenie na naszym stole! Dla dzieci ciekawe doświadczenia z tropikalnymi rybami w innym wydaniu – z targu prosto na nasz stół! Mali smakosze będą zachwyceni. 🙂

Wędkarstwo na otwartym oceanie – Seszele słyną ze spokojnych, czystych wód, w których mieszka cała masa dorodnych, smacznych ryb. NIe trzeba odpływać daleko od brzegu by mieć szansę na złapanie tuńczyków, wahoo, dorad czy sailfish, a nawet marlinów. Co roku masy turystów przybywają na Seszele właśnie w tym celu – jest to mekka wędkarstwa pełnomorskiego.

Przejażdzki po wyspie – sama wyspa jest dość rozległa, można tutaj podziwiać nie tylko przecudowne plaże, na których wypoczywają lokalesi, ale wpadać do lokalnych knajpek, spacerować po świeżo wybudowanym deptaku, zwiedzać te mniej turystyczne części wyspy Mahe (jej ile cudownych plaz i knajpek odkrylismy juz tutaj!) – można również wjechać na punkt widokowy by zobaczyć wyspę, na ktorej my będziemy mieszkać – Eden Island!

NASZE ZAKWATEROWANIE

Zatrzymamy sie w pięknej, prywatnej willi, która znajduje się na wyspie milionerów – Eden Island. Jest to prywatny, strzeżony kompleks pięknych willi i apartamentowców położonych nad wodą – albo na plaży, albo wśród sztucznych lagun, które wcinają się w tę wyspę. Wszędzie jachty i luksusowe rezydencje – znajdziemy tutaj korty tenisowe, siłownie, piękną, nowo wybudowaną marinę z masą knajpek, restauracji, muzyką na żywo i supermarketem. Wszystko to na strzeżonym, ekskluzywnym osiedlu, do którego tylko nieliczni mają dostęp! Cała wyspa Eden jest enklawą luksusu – przemieszczamy się po wyspie tylko wózkami elektrycznymi by nie zakłócać spokoju mieszkańcom – przez ten tydzień i my będziemy korzystać z wszelkich udogodnień, jakie oferuje nam nasza prywatna, luksusowa willa z pieknymi sypialniami – każda z własną łazienką, każda z balkonem i widokiem na piękny Ocean Indyjski. Na dole mamy do użytku ogromny salon z centrum TV/HiFi, piękna i przestronną kuchnię, pomieszczenia gospodarcze, pralnie, itp ale najważniejszy jest fakt, że pare krokow od naszego prywatnego basenu mozemy wejść na plażę, chłonąć słońce i radość w nasze ciała! Rozpusta na całego i hedonizm w najczystszej formie!

Rezerwacje:

travel@gdyniadive.pl

+48 506 077 200

osobiście ul. Szarych szeregów 3, Gdynia