W płetwach przez Świat 19.02

 

W płetwach przez świat to nowy cykl spotkań podróżniczych zorganizowany we współpracy z Jedz Pij Tańcz. Chcemy móc podzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i ciekawostkami, które udało nam się zdobyć podczas licznych podróży do różnych zakątków świata. To też wspaniały pretekst do spotkania się i przywrócenia wspomnień z podróży, w której może i Wy mieliście przyjemność brać udział. Na spotkaniu będziemy pokazywać filmy, zdjęcia, puszczać charakterystyczną dla danego regionu muzykę oraz prezentować przywiezione suweniry! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Harmonogram:

26.01.2017 Bali

19.02.2017 Kuba godzina 18:00

16.03.2017 Australia

23.04.2017 Galapagos

18.05.2017 Meksyk

 

Po niesamowitym Bali czas na opowieści o Kubie.

Wspaniałe plaże, urocze zatoki, lazurowa toń morza. To właśnie „perła Antyli” – Kuba… Największa wyspa na Karaibach i siódma, co do wielkości na świecie, od zawsze kusiła swoim pięknem. Gościnność, serdeczność, otwartość i uczciwość to wartości, które u Kubańczyków cały czas pozostają żywe. To kraj jedyny w swoim rodzaju, dlatego warto go odwiedzić, zanim jego autentyczność zacznie blednąć. Kuba jest niezwykłym miejscem dla nurków. Dziewicze miejsca nurkowe w Zatoce Świń (Playa Larga) i Maria la Gorda, widoczność sięgająca 50m, typowe dla Karaibów skupiska korali, to prawdziwa uczta dla każdego nurka.

Kuba to ponoć jedyny tropikalny kraj, który stworzył własną, oryginalną kulturę. Widoczna jest przede wszystkim tradycja kolonialna, hiszpańska i wszechobecne echa rewolucji. Amerykańskie ikony dawnej motoryzacji, które coraz częściej można uświadczyć tylko w muzeach, tutaj zalewają ulice.

W niejednej relacji o Kubie można znaleźć opinię, że to właśnie mieszkańcy są tym, co w tym kraju najlepsze. Zwłaszcza u starszego pokolenia istnieją nadal wartości powoli znikające ze współczesnego świata: gościnność, serdeczność, otwartość czy uczciwość.

Zobacz zdjęcia z naszej wyprawy na Kubę.

 

Ważne informacje:

Miejsce: Jedz Pij Tańczsprawdź na mapie

Godzina: 18:00-21:00

Wstęp: bezpłatny

Prowadzący: Piotr Niewiński

Potwierdź swój udział w wydarzeniu!