Kajmany

Kajmany znajdują się około 290 km na północny zachód od Jamajki i składa się z trzech wysp: Grand Cayman, Little Cayman i Cayman Brac. Te wyspy koralowe mają łączna powierzchnię wynoszącą około 260 km² i oferują rajskie wyspy oraz wspaniałe miejsca nurkowe. Stolica Georgetown z międzynarodowym lotniskiem leży na Grand Cayman. Na północ od stolicy znajduje się plaża Seven Mile, najdłuższa plaża na wyspie na której usytuowanych jest wiele hoteli. Jednak na uboczu znajdują się również małe hotele.

Nurkowanie
Kajmany były pierwszym nurkowym rejonem Karaibów. Już od 50 lat oferowane są tu nurkowania. Od dawna są tu parki wodne oraz tereny chronione, niektóre miejsca nurkowe dostępne są również z lądu. Do większości dostać należy się łódka, ponad 300 różnych miejsc oznaczonych jest bojami. W jednym miejscu może przebywać tylko jedna łódka, dlatego bardzo rzadko można spotkać innych nurków. Wszystkie miejsca nurkowe na Kajmanach wyróżniają się świetną widocznością i pięknymi porośnięciami w szczególności z gąbkami i koralami. Najbardziej znane miejsce Little Cayman to Bloody Bay Wall, ta stroma skała rozciąga się na długości ponad kilometra wzdłuż zachodniego wybrzeża. Poza niezliczonymi żółwiami na tej pięknie porośniętej ścianie spotkać można także orlenie i rekiny rafowe. Na otwartej wodzie przy odrobinie szczęścia napotkać można rekiny młoty. Temperatura wody wynosi przez cały rok od 27ºC do 29ºC.

Klimat i pory roku
Klimat na Kajmanach jest przez cały rok tropikalny ciepły, tylko pasaty przynoszą odrobinę ochłodzenia. Pora deszczowa trwa od maja do października, deszcze są wtedy są krótkie, ale intensywne, słońce szybko zaczyna znowu świecić. Od połowy sierpnia do końca października mogą występować tropikalne huragany.

Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi oraz żółtaczce typu A i B.

Język
Językiem urzędowym jest angielski.

Waluta

Na Kajmanach obowiązuje dolar kajmański 1 KYD to ok. 4,2 PLN. Powszechnie akceptowane są karty kredytowe, a gotówkę można podjąć w licznych bankomatach.

Prąd

220 V