suchy skafandeR

Zajęcia w sobotę.

Witamy jesień! Temperatura powietrza spada, woda zimna, ale to nie powód by odłożyć płetwy do lamusa! Zapisz się na szkolenie i zdobądź licencję na nurkowanie w suchym skafandrze! Zapewnij sobie komfort niezależny od temperatury wody.

W naszych, polskich warunkach umiejętność nurkowania w suchym skafandrze zwiększa komfort nurkowań i wydłuża sezon nurkowy z 2 miesięcy na cały rok!

Celem kursu PADI Dry Suit Diver jest zdobycie bardzo praktycznej wiedzy na temat technik nurkowania w suchym skafandrze. Technika ta różni się od techniki nurkowania w mokrej piance na tyle, że coraz większa liczba producentów oraz sklepów nurkowych wymaga przed zakupem suchego skafandra przedstawienia certyfikatu, który uprawnia do nurkowania w suchym skafandrze. Podczas szkolenia nauczysz się, jak bezpiecznie korzystać pod wodą ze wszystkich zalet suchego skafandra. Dowiesz się także, na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie oraz jak należy dbać o jego poszczególne części.

Uprawnienia

Zdobywasz certyfikat PADI Dry Suit Diver, prawo do zakupu i nurkowania w suchym skafandrze. W warunkach polskich jezior i Morza Bałtyckiego nurkowanie w suchym skafandrze jest niemal koniecznością. Poniżej kilkunastu metrów, nawet latem, temperatura spada do kilku stopni Celsjusza. Organizatorzy turystyki nurkowej będą wymagali tego certyfikatu przy nurkowaniach w zimnych wodach np. w Norwegii czy innych krajach nadbałtyckich.

W bazach nurkowych na całym świecie, za okazaniem tego certyfikatu, możesz poprosić o nurkowanie w suchym skafandrze.

zapisy

Wymagania

  • certyfikat Open Water Diver, Junior Open Water Diver lub stopień równorzędny w innej federacji nurkowej,
  • minimalny wiek uczestnika: ukończone 12 lat

Termin i miejsce

  • Miejsce szkolenia: jezioro Zawiad, Bieszkowice
  • Każda sobota, godzina: 10:00*

*Zaczynamy już od października!