Nurkowanie i relaks na Caye Caulker

Caye Caulker to niewielka koralowa wyspa u wybrzeży Belize. Słynie z  wakacyjnego karaibskiego klimatu – na całej wyspie nie ma asfaltowych dróg ani samochodów, są za to kolorowe bary na plaży, bielutki piasek, palmy i wspaniałe miejsca nurkowe.

Koralowa Rafa Barierowa Belize jest uważana na drugą najdłuższą rafę koralową na świecie (po australijskiej Wielkiej Rafie Koralowej).

Zamierzamy dać nura w kilku najbardziej atrakcyjnych miejscach:

Turneffe Atoll – wspaniały las koralowy, w którym można spotkać między innymi wielkie płaszczki, żółwie, węgorze, duże grupy snapperów i wiele innych. Widoczność 35 – 45 metrów. Znakomite miejsce dla nurków o różnym poziomie wyszkolenia.

San Pedro Barrier Reef – spektakularne miejsce nurkowe z licznymi kanionami i szczelinami, wśród których żyją duże grupy nurse sharks (rekinów wąsatych), gruppery, mureny i żółwie. Oprócz tego duża różnorodność korali, gąbek i alg. Odpowiednia dla nurków o różnym poziomie wyszkolenia.

Caye Caulker Marine Reserve – rezerwat morski Caye Caulker oferuje piękną, zdrową rafę z dużą ilością żywych koralowców wielością różnych gatunków ryb. Często przypływają tu żółwie, płaszczki i manaty,  zdarzają się spotkania z rekinami młotami.

Great Blue Hole i Lighthouse Atoll – prawdopodobnie najbardziej spektakularne nurkowanie w regionie. Great Blue Hole to pomnik narodowy Belize, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Great Blue Hole mierzy ponad 300 metrów w poprzek i 125 metrów głębokości. Doświadczeni nurkowie mogą zapuścić się w granice rekreacyjnego nurkowania, aby zobaczyć gigantyczne stalaktyty Costeau na 40 metrach. Opcja ta jest przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych nurków – nurków z 25 lub więcej nurkowań.

Osoby, które nie mają kwalifikacji do tej głębokości – lub te, którzy po prostu chcą mieć dłuższy profil nurkowania –  mogą wybrać nurkowanie na głębokości 24 metrów. Podczas tego nurkowania nie przepływa się przez  stalaktyty, ale wciąż doświadcza się nurkowania w głębi. Istnieje też duże prawdopodobieństwo zobaczenia rekinów. Na zakończenie nurkowego dnia w tym regionie proponujemy nurkowanie w Long Caye Aquarium – gdzie przejrzystość wody uważana jest za jedną z najlepszych w Belize.