sekcja nurkowa

Wyjątkowe hobby, wyjątkowe dzieci…

Nurkowanie rozwija dzieci wielopłaszczyznowo. Poprawia ogólną kondycję fizyczną, uczy zagadnień z biologii oraz fizyki w łatwy do przyswojenia sposób – poprzez teorię popartą ćwiczeniami. Tylko podczas nurkowania można poznać prawa fizyki na własnym ciele, obejrzeć podwodny świat, poznać ryby i rośliny. Wszystko to dzieje się podczas wyśmienitej zabawy w gronie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Nurkowanie to świetny sposób na naukę, zabawę i  spędzanie wolnego czasu robiąc coś naprawdę wyjątkowego. Każdy, kto choć raz był pod wodą wie, że to jest niesamowity świat przeznaczony tylko dla wybrańców. Sekcja nurkowa przygotowuje dzieci i młodzież do przyszłych kursów nurkowych, zarówno tych podstawowych jak i bardziej zaawansowanych.

program

I Grupa (początkująca)            

Plan zajęć obejmuje 5 poziomów kształcenia:                          

I. REKRUT 
II. BĄBEL
III. KOMANDO FOKA
IV. MASTER
V. EKSPERT

Każdy z wyżej wymienionych poziomów dzieli się na 3 specjalności, których
zdobycie kończy się przyznaniem odznaczenia/naklejki za zdobytą
umiejętność. By osiągnąć poziom Ekspert potrzeba poświęcić 30 lekcji.
Najwyższy poziom można osiągnąć po roku uczestnictwa w sekcji.

II Grupa (zaawansowana)

Zajęcia mają charakter kondycyjny, dzieci poznają nowe umiejętności
nurkowe i doskonalą te już zdobyte. Uczymy obsługi dodatkowego sprzętu nurkowego, ćwiczeń ratunkowych oraz pomagamy naszym podopiecznym wcielić się w rolę „lidera” grupy nurkowej.

 

Program Sekcji pozwala dzieciom na rozwijanie umiejętności nurkowania i poszerzanie wiedzy o podwodnym życiu oraz daje dużo dobrej zabawy. Każde spotkanie zawiera w sobie sporą dawkę wiedzy teoretycznej, praktyczne ćwiczenia w wodzie w sprzęcie nurkowym oraz elementy zabawy pod wodą. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nurkowania i divemasterów, którzy na co dzień współpracują z dziećmi.

Po ukończonym pełnym programie sekcji istnieje możliwość przystąpienia do  kursu Junior Open Water Diver* oraz dodatkowych specjalizacji, które kończą się wydaniem międzynarodowego certyfikatu PADI.

*Kurs dla dzieci poniżej 12 roku życia. Starsze dzieci mogą się szkolić w kategorii Open. 

cena - 720zł

Płatności rozliczamy w systemie abonamentowym (4-spotkania z góry). Cena jednego spotkania wynosi 180zł. Istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności dziecka maksymalnie do piątku do godziny 18.00. Kwota z opłaconych zajęć przechodzi wówczas na poczet kolejnego spotkania.

Cena zawiera:

 • wejście na basen,
 • opiekę instruktora nurkowania,
 • opiekę ratownika WOPR,
 • ubezpieczenie,
 • wprowadzenie,
 • odprawę i zajęcia pod wodą,
 • sprzęt nurkowy na czas zajęć.

informacje techniczne

Miejsce zajęć:

Zajęcia prowadzone są w całości na basenie w hotelu Mercure w Gdyni (ul. Armii Krajowej 22),

Termin:

 • Niedziela, godzina 14:00 – grupa początkująca
 • Niedziela, godzina 15:45 – grupa zaawansowana 

Zajęcia trwają 1 godzinę i 30 minut (z przygotowaniem sprzętu, wstępem teoretycznym, zajęciami w wodzie oraz omówieniem zajęć).

Głębokość basenu waha się od 1,2 do 2,0 m.  Podczas zajęć dzieci wyposażone są w kompletny sprzęt nurkowy (pianki, płetwy, jackety, butle i automaty oddechowe). Każde zajęcia poprzedzone są wstępem teoretycznym a zakończone podsumowaniem. Zajęcia prowadzą wyspecjalizowani instruktorzy nurkowania PADI.

Zapisy: Zajęcia rozpocząć można w dowolnym terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu i zakwalifikowaniu dziecka. Aby zapisać dziecko należy skontaktować się na nr tel.: 608 637 224, adres e-mail: biuro@gdyniadive.pl lub udać się osobiście do naszej siedziby :).

wymagania

 • Każde dziecko powinno posiadać własną maskę i fajkę (do kupienia w sklepie w Centrum Nurkowym Gdynia Dive)
 • Wiek  8 -15 lat
 • Zgłoszenie udziału dziecka i uiszczenie opłaty (za 4 spotkania z góry)
 • Wypełnienie i podpisanie przez rodzica lub opiekuna wymaganych dokumentów