sekcja nurkowa

Wyjątkowe hobby, wyjątkowe dzieci…

program

Startujemy 3 października, ale można do nas dołączyć w dowolnym momencie.
Zajęcia dla pierwszej grupy odbywają się w godzinach 14.30 – 16.00, dla drugiej
w godzinach 15.45 – 17.15

W ramach sekcji nurkowej zajęcia obejmują 5 poziomów kształcenia:

I. REKRUT 
II. BĄBEL
III. KOMANDO FOKA
IV. MASTER
V. EKSPERT

Każdy z w/w poziomów, dzieli się na 3 specjalności, których zdobycie kończy się przyznaniem odznaczenia/naklejki za zdobytą umiejętność. By osiągnąć poziom Ekspert potrzeba poświęcić 60 lekcji. Najwyższy poziom można osiągnąć po roku uczestnictwa w sekcji.

Program pozwala dzieciom na rozwijanie umiejętności nurkowania i poszerzanie wiedzy o podwodnym życiu oraz daje dużo dobrej zabawy. Każde spotkanie zawiera w sobie sporą dawkę wiedzy teoretycznej, praktyczne ćwiczenia w wodzie w sprzęcie nurkowym oraz  elementy zabawy pod wodą. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nurkowania i divemasterów, którzy na co dzień współpracują z dziećmi.

Nurkowanie rozwija dzieci wielopłaszczyznowo. Poprawia ogólną kondycję fizyczną, uczy zagadnień z biologii oraz fizyki w łatwy do przyswojenia sposób – poprzez teorię popartą ćwiczeniami. Tylko podczas nurkowania można poznać prawa fizyki na własnym ciele, obejrzeć podwodny świat, poznać ryby i rośliny. Wszystko to dzieje się podczas wyśmienitej zabawy w gronie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Nurkowanie to świetny sposób na naukę, zabawę i  spędzanie wolnego czasu robiąc coś naprawdę wyjątkowego. Każdy, kto choć raz był pod wodą wie, że to jest niesamowity świat przeznaczony tylko dla wybrańców.

Dzieci mają wiele radości z odkrywania nowego świata – zarażone pasją do nurkowania  mogą budować pewność siebie w oparciu o własne osiągnięcia i doświadczenia, dzięki czemu zyskują ważną pozycję w grupie rówieśników, co jest bezcenne, bo daje im poczucie wyjątkowości.

Po ukończonym pełnym programie sekcji istnieje możliwość przystąpienia do  kursu Junior Open Water Diver* oraz dodatkowych specjalizacji, które kończą się wydaniem międzynarodowego certyfikatu PADI.

*Kurs dla dzieci poniżej 12 roku życia. Starsze dzieci mogą się szkolić w kategorii Open. Certyfikacja oraz materiały szkoleniowe do kursu JOWD i OWD oraz specjalizacji są płatne dodatkowo. 

cena 520zł

Płatności rozliczamy w systemie abonamentowym (4-spotkaniowym) z góry.

Cena zawiera:

 • wejście na basen,
 • opiekę instruktora nurkowania,
 • opiekę ratownika WOPR,
 • ubezpieczenie,
 • wprowadzenie,
 • odprawę i zajęcia pod wodą,
 • naklejki sprawnościowe, zeszyt nurka,
 • sprzęt nurkowy na czas zajęć.

Opcjonalnie istnieje możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu PADI Seal Team oraz Master Seal Team. Dodatkowy koszt 150,00 zł. Szczegóły u instruktora prowadzącego.

informacje techniczne

Miejsce zajęć:

Zajęcia prowadzone są w całości na basenie w hotelu Mercure w Gdyni (ul. Armii Krajowej 22),

Termin:

 • Niedziela, godzina 14:30 – grupa początkująca
 • Niedziela, godzina 15:45 – grupa zaawansowana
   

Zajęcia trwają 1 godzinę i 30 minut (z przygotowaniem sprzętu, wstępem teoretycznym, zajęciami w wodzie oraz omówieniem zajęć).

Głębokość basenu waha się od 1,2 do 2,0 m.  Podczas zajęć dzieci wyposażone są w kompletny sprzęt nurkowy (pianki, płetwy, jackety, butle i automaty oddechowe). Każde zajęcia poprzedzone są wstępem teoretycznym a zakończone podsumowaniem. Zajęcia prowadzą wyspecjalizowani instruktorzy nurkowania PADI.

Zapisy: Zajęcia rozpocząć można w dowolnym terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu i zakwalifikowaniu dziecka. 

wymagania

 • Każde dziecko powinno posiadać własną maskę i fajkę (do kupienia w sklepie w Centrum Nurkowym Gdynia Dive)
 • Wiek  8 -14 lat
 • Zgłoszenie udziału dziecka na sekcji nurkowej poprzez wysłanie maila na biuro@gdyniadive.pl i uiszczenie opłaty (za 4 spotkania z góry)
 • Wypełnienie i podpisanie przez rodzica lub opiekuna wymaganych dokumentów