Prowadzący: Piotr Cybula

Jeden z tych kultowych wyjazdów do zupełnie innego świata!!

Nurkowanie na nitroksie – gratis!!!

Przejrzyste turkusowe wody, doskonale zachowane rafy koralowe, nieograniczone ilości rozmaitych kolorów i tętniące życiem Morze Czerwone. Dahab to kraina z nurkowej baśni, którą każdy nurek powinien odwiedzić, nie można tego tylko zobaczyć to trzeba przeżyć! Odnajdziecie tu niezwykle atrakcyjne podwodne kaniony, jaskinie i studnie krasowe. Można spotkać również większe ryby, takie jak barakudy, a nawet rekiny, ogromne żółwie, a także lasy gorgonii z setkami wachlarzy.

Dahab oferuje wiele wspaniałych miejsc nurkowych, a do najpiękniejszych i najsłynniejszych należą:

Blue Hole – morska studnia krasowa o głębokości ponad 100 m, położona zaledwie kilka metrów od brzegu.

Canyon – kilkadziesiąt metrów od brzegu, na głębokości 15 m zaczyna się kanion, którego wysokie na 10 m ściany schodzą się u góry, zamykając go niemal całkowicie. Nurkom pozostaje kilka okien, którymi można wypłynąć.

Gabr el Bint* – stroma ściana, którą od piaszczystej laguny odgradza koralowy ogród. W całości porośnięta koralami, daje możliwość obcowania z gorgoniowymi lasami, a głębiej, z tarasami czarnych korali. Spotyka się tu mnogość ryb i żółwie. Niekiedy zobaczyć można delfiny czy rekiny wielorybie.

*Dostępny z łodzi lub na wyprawie wielbłądami.

Widzialność pod wodą bywa w ciągu roku od 20 do 30 m, temperatura wody w lecie to 27-28 °C a w zimie 21 °C.

 

Zakwaterowanie w hotelu Planet Oasis***:

Położenie:
Stylowy dwupiętrowy  hotel z basenem położony jest bezpośrednio przy głównej plaży w centrum turystycznym Dahab. Baza nurkowa Planet Divers umiejscowiona jest z boku hotelu. W obu miejscach bezpłatny dostęp do internetu WiFi.

Pokoje STANDARD:
Pokoje na parterze lub na piętrze w starszej części hotelu. Posiadają klimatyzację, lodówkę oraz sejf.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu: wybór serów i wędlin, masło, warzywa, jajka na kilka sposobów, biały i ciemny chleb, tosty, popularne naleśniki (z dżemem, miodem, czekoladą lub chałwą), mleko i jogurty, corn-flakes, płatki owsiane, owoce. Do tego kawa, różne herbaty i soki.

Ramowy plan podróży:

Dzień 1: Sobota 18.08.2018
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot z Warszawy do Szarm El Szejk. Przylot. Transfer do Dahab. Zakwaterowanie w Hotelu PLANET OASIS. Odpoczynek. Spotkanie organizacyjne.

Dzień 2-6: Niedziela 19.08.2018 – Czwartek 23.08.2018
Odpoczynek na terenie hotelu. Dla osób nurkujących 2 nurkowania dzienne (możliwość dokupienia dodatkowych nurkowań, np. nurkowanie nocne, nurkowanie z łodzi i nurkowa wyprawa na wielbłądach).

Dzień 7: Piątek 18.08.2018
Odpoczynek. Wycieczka fakultatywna (dla chętnych).

Dzień 8: Sobota 25.08.2018
Transfer do Szarm El Szejk. Wylot. Przylot do Warszawy.

biuro@gdyniadive.pl
+48 608 637 224
osobiście ul. Szarych szeregów 3, Gdynia