Gwatemala – Belize w pigułce

Nasza wyprawa w unikalny sposób sposób łączy wizytę w miejskiej dżungli Panama City, trekking po tajemniczej i zielonej gwatemalskiej selwie oraz odpoczynek na rajskich plażach Belize.

Wieczór w Panama City

Dzięki layoverowi w Panamie, będziemy mieli okazję podziwiać słynną panoramę Panama City z drapaczami chmur nad Oceanem Spokojnym.

Wyspa Flores

Miasto Flores położone jest na jeziorze Petén Itzá. Była to ostatnia ostoja cywilizacji Majów, podbitą przez Hiszpanów dopiero w 1697 roku. Dzisiaj to urocze kolorowe miasteczko, w którym przyjemnie jest przespacerować się brzegiem jeziora i spróbować ulicznych gwatemalskich przysmaków.

Trekking do ukrytych w dżungli ruin Królestwa Majów

Przez 6 dni będziemy przemierzać gwatemalską dżunglę w poszukiwaniu pozostałości dawnego Królestwa Kan, stworzonego przez Dynastię Węża. W drodze towarzyszyć będą nam doświadczeni majańscy przewodnicy i kucharz, a większość naszych bagaży będzie transportowana na grzbietach koni lub mułów.

W regionie, który odwiedzimy, istniało kiedyś ponad 200 majańskich miast, a my zobaczymy pozostałości kilku z nich.

Celem  naszej wyprawy jest jedna z dawnych stolic Królestwa, El Mirador. Jest to jedno z najstarszych stanowisk Mezoameryki i prawdopodobnie najbardziej monumentalne, z imponującą Świątynią Jaguara.

Zatrzymamy się także, między innymi w El Tintal, z pozostałościami dawnego systemu hydraulicznego, Nakbe z centrum astronomicznym i boiskiem do gry i La Floridę, w której produkowani i sprzedawano krzemienne narzędzia.

Wędrówka przez dżunglę da nam również okazję do obserwacji dzikiej przyrody, która jest tu wyjątkowo bujna i charakteryzuje się dużą bioróżnorodnością.

Odpoczynek na plaży

Po kilku dniach trekkingu czeka nas odpoczynek na rajskich plażach Belize. Wybierzemy się na wyspę Caye Caulker, słynącą z wakacyjnego karaibskiego klimatu, gdzie będziemy mieli czas na opalanie, kolorowe drinki i kąpiele w szmaragdowej wodzie. Dla chętnych możemy zorganizować nurkowanie, snorkeling  lub wycieczka na pobliską wyspę San Pedro, znaną z piosenki Madonny.