Konna wyprawa przez Gruzję w pigułce

Wyprawa  organizowana jest w w oparciu o stajnię i hotel Zedazeni, który zapewni nam najwyższy dostępny w Gruzji poziom usługi, najlepsze konie, bezpieczne sprawdzone rzędy i perfekcyjną logistykę. Będziemy korzystać z koni karaczajskich (rasy pochodzącej z Północnego Kaukazu), ze względu na wielkość i wrodzoną wytrzymałość, odpowiednich dla europejskich jeźdźców.

Dzięki możliwości przewozu koni, w czasie jednej wyprawy spędzimy dwa dni na głównym grzbiecie Kaukazu i trzy dni w najbardziej spektakularnej części Gór Samsarskich. Dopełnieniem programu będzie rafting na rzece Aragwi i zwiedzanie Tbilisi. Wyprawa nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności jeździeckich, ale odbywa się w wysokich górach, w warunkach zdecydowanie innych niż w Polsce – niektóre odcinki przebiegają momentami przez miejsca z wyraźną ekspozycją. Uczestnicy są otoczeni opieką doświadczonych przewodników i lidera, ale charakter wyjazdu  wymaga od nas również samodzielności w obchodzeniu się z koniem, siodłaniem, czyszczeniem itp.

Gwarantujemy zapierające dech w piersiach krajobrazy, bliskie obcowanie z naturą,  dobre towarzystwo, wspaniałe jedzenie i szklaneczkę wina przy ognisku!