AFRYKA DZIKA

Spotkaj się twarzą w twarz z rekinem wielorybim i lwem

KIERUNEK

Tanzania

WYLOT

2021-11-07
powrot-podr

POWRÓT

2021-11-19

ILOŚĆ DNI

12

Sawanna aż po horyzont, żadnych oznak cywilizacji, morza jasnożółtej wysokiej trawy, sękate akacje i spacerujące antylopy. To      Serengeti gdzie można poczuć, co znaczy „dzika Afryka”. Staniemy tu twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami , będziemy razem z Masajami wędrować po sawannie i polować z aparatem fotograficznym na zebry, słonie i żyrafy, obserwować ich życie w naturalnym środowisku. Serengeti nie rozczaruje nikogo, bowiem daje szansę na przeżycie prawdziwego safari i zobaczenia niezwykłego spektaklu przyrody. Park Narodowy to również  campy w sercu buszu, gdzie z butelką Kilimanjaro lager będziemy podziwiać hollywoodzki zachód słońca nad sawanną oraz wsłuchiwać się w odgłosy afrykańskiego buszu.

W Kraterze Ngorongoro, który również  odwiedzimy możemy spotkać  między innymi hipopotamy, bawoły, lwy, hieny, zebry, szakale, guźce i mnóstwo ptaków. W tym pelikany, ibisy, strusie, koronniki (żuraw koroniasty) i dropie w pełnej krasie.

Po nacieszeniu oczu dziką przyrodą polecimy na zagubioną wśród przestworu Oceanu Indyjskiego wyspę Mafia. Czas spędzimy na  spacerach po idyllicznych plażach, snorkelingu, pływaniu, nurkowaniu z rekinami wielorybimi, obserwowaniu składających jaja żółwi, pływaniu kajakiem po dziewiczych lasach namorzynowych pełnych wodnego ptactwa, wycieczkach z przewodnikiem do wiosek, gdzie życie toczy się w niezmiennym od wieków rytmie, spacerach przyrodniczych, wycieczkach łodzią i piknikach na odosobnionych wysepkach i plażach. Mafia Island Marine Park to 460 gatunków ryb i ponad 50 rodzajów koralowców.

Aby zapewnić naszym Klientom wakacje, podczas których będą czuć się bezpiecznie i komfortowo, nasi Partnerzy zastosowali nowe standardy higieny oraz dystansu społecznego w oferowanych przez nas obiektach, uwzględniając procedury i zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dla branży hotelarskiej.

PLAN WYJAZDU

07.11.2021

Niedziela

  Lot Gdańsk-Amsterdam-Kilimandżaro. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży.

08.11.2021

Poniedziałek

  Wczesne śniadanie, transfer w kierunku Parku Narodowego Serengeti. Podziwianie krajobrazu, dzikich zwierząt. Przerwa na lunch i dalsze oglądanie lwów, gepardów, antylop, żyraf, słoni, zebr, antylop gnu, gazeli więcej niż 500 gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w Campie na terenie Parku Narodowego Serengeti

09.11.2021

Wtorek

  Oglądanie wschodu słońca a po śniadaniu przejazd do centralnej części parku zwanej Seronera gdzie dalej będziemy podziwiać zwierzęta. Cały dzień spędzimy na równinach poszukując dzikiej zwierzyny. Trasa safari po Serengeti jest uzależniona od przewodnika, który dobrze wie, gdzie można zlokalizować stada zwierząt. Lunch w wyznaczonej strefie a po nim polujemy z aparatem fotograficznym na lwy, leopardy, słonie, bawoły, nosorożce. Kolacja przy zachodzie słońca i nocleg w Campie na terenie Parku Narodowego Serengeti.

10.11.2021

Środa

  Po bardzo wczesnym śniadaniu dalsza obserwacja Wielkiej Piątki. Lunch w wyznaczonej strefie a po nim przejazd w stronę parku Narodowego Ngorongoro. Kolacja przy zachodzie słońca i nocleg w Campie na terenie Parku Narodowego Ngorongoro.

11.11.2021

Czwartek

  Wczesne śniadanie ma terenie krajobrazowo-zwierzęcego Rezerwatu Ngorongoro, który w 1979 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to dom dla „Wielkiej Piątki” oraz wielu innych gatunków zwierząt i ptaków, np. można tu spotkać hipopotamy, gepardy, antylopy i hieny, jak również flamingi na jeziorach krateru. Jest to także jedno z ostatnich miejsc, gdzie można zobaczyć nosorożca czarnego. W sumie zamieszkuje tu ok. 25-30 tys. zwierząt. Na terenie parku płynie wiele strumieni. Jest też duże słone jezioro o błękitnej wodzie, które nigdy, nawet w czasie największych upałów nie wysycha. Lunch w wyznaczonej strefie. Przejazd na nocleg w okolicach Kilimandżaro

12.11.2021

Piątek

  Śniadanie w hotelu i przelot Kilimandżaro – Dar el Saalam- wyspa Mafia. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Utende, Mafia Island – Tanzania.

13.11.2021

Sobota

  Wypoczynek w stylu Afryki.

14.11.2021

Niedziela

  Śniadanie, 2 nurkowania ,spacer do pobliskiej wioski. Kolacja i nocleg w hotelu.

15.11.2021

Poniedziałek

  Śniadanie, 2 nurkowania , wycieczka do rezerwatu ptaków. Kolacja i nocleg w hotelu.

16.11.2021

Wtorek

  Śniadanie, snorkeling z rekinami wielorybimi, plażowanie. Kolacja i nocleg w hotelu.

17.11.2021

Środa

  Śniadanie, 2 nurkowania, spływ kajakiem po namorzynowym lesie. Kolacja i nocleg w hotelu.

18.11.2021

Czwartek

  Odpoczynek w stylu Afryki.

19.11.2021

Piątek

  Przelot Mafia - Dar el Saalam - Amsterdam - Gdańsk

CENA WYPRAWY

14 500 zł

CENA ZAWIERA

 • 2 noce w hotelu w Arusha,  Kilimandżaro
 • Transfery
 • Jeep 4×4 w czasie safari
 • Opiekę profesjonalnego anglojęzycznego przewodnika po Parkach Narodowych Serengeti i Ngorongoro
 • Zakwaterowanie w Camp Lodge na terenie Serengeti i Ngorongoro
 • Wyżywienie w czasie safari i  na wyspie Mafia
 • Opłaty i podatki  parkowe
 • Ubezpieczenie Flying Doctors ( AMREF ) podczas safari w Serengeti i Ngorongoro  
 • 7 nocy w Hotelu Mafia Island Lodge Tanzania z wyżywieniem HB
 • 8 nurkowań z przekąskami na łodzi
 • Ubezpieczenie turystyczne (Koszty Leczenia 30000 EUR + Następstw Nieszczęśliwych Wypadków 4000 EUR + Bagaż 400 EUR)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Koszulkę wyjazdową Gdynia Dive
 • Pakiet zdjęć i filmów pamiątkowych

CENA NIE ZAWIERA

 • Lotu na trasie Gdańsk – Amsterdam – Kilimandżaro – Dar el Saalam – Amsterdam – Gdańsk  około 4100zł  , lot wewnętrzny Kilimandzaro dar el Saalam Mafia Dar el  Saalam około 1500zł
 • Wizy 50$
 • Napoi w czasie safari
 • Dodatkowych aktywności np. lotu balonem nad Serengeti
 • Napiwków 100 $ dla przewodników w czasie safari, przewodników nurkowych, kucharzy w czasie safari
 • Ubezpieczenia nurkowego 75zł
 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego 450 zł / wyjazd
 • Atrakcji, które nie są zawarte w programie

OPCJONALNIE

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (100%)
  • 3% od ceny imprezy turystycznej (z wyłączeniem chorób przewlekłych i nowotworowych)
  • 8% od ceny imprezy turystycznej (z uwzględnieniem chorób przewlekłych i nowotworowych)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych – 30 zł/dzień imprezy turystycznej
 • zwiększenie Ubezpieczenia Kosztów Leczenia do 50 000 € – 10 zł/dzień imprezy turystycznej

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Zdjęcia mają charakter przykładowy. Program wyjazdu i jego dokładna cena mogą ulec zmianie. Ostateczna oferta zostanie złożona w chwili podpisywania umowy.