Nurkowy obóz młodzieżowy na rafach koralowych

Idealny czas na nurkowanie!

KIERUNEK

Egipt

WYLOT

2024-07-25
powrot-podr

POWRÓT

2024-08-01

ILOŚĆ DNI

8
Wiek uczestników 10-18 lat
Warunek uczestnictwa MINIMUM certyfikat JUNIOR OWD lub OWD W DOWOLNEJ ORGANIZACJI

Proponujemy wyjazd do miejsca z gwarancją wspaniałej przejrzystości wody, doskonałej pogody i wyśmienitej zabawy. W szmaragdowych wodach Morza Czerwonego będziemy utrwalać zdobyte umiejętności nurkowe. Ponadto wyjazd do Egiptu to możliwość poznania kultury beduińskiej, rozsmakowania się w kuchni arabskiej, a hotel w którym będziemy mieszkać zapewni niezapomniane wrażenia na 30 wodnych zjeżdżalniach dostępnych dla gości.

Hurgada

Skarby Egiptu sprawiły, że ze skrawka pustyni jaki rozciągał się w tym miejscu powstała uwielbiana przez turystów z całego świata, całoroczna miejscowość turystyczna – Hurghada. Dawniej mała wioska rybacka, dziś jeden z największych egipskich kurortów turystycznych. Na fanów słonecznych kąpieli czeka tu ponad 40 km linii brzegowej Morza Czerwonego, osnutej wiecznie słonecznym niebem, bajecznie kolorowe rafy koralowe i strzeliste palmy.

Hotel – Titanic Resort and Aqua Park  

Zabawa na maksa! Unikalna formuła parku wodnego bezpośrednio w hotelu i doskonałe warunki dla miłośników wodnych szaleństw w każdym wieku. Znakomita kombinacja zjeżdżalni rozmaitych typów i dużych basenów robi wrażenie i zaprasza do cieszenia się sztucznymi falami, wodospadami i leniwą rzeką. Alternatywą dla zagorzałych wodników jest plaża, do której hotel oferuje bezpłatny dowóz. Hotel jest bardzo dobrze utrzymany, lubiany przez dorosłych i dzieci za znakomitą, typowo wakacyjną atmosferę.

*** hotel został odnowiony w 2017r. Oferuje przestronne pokoje w budynku głównym i 2 aneksach. Pokoje  składają się z 1 sypialni, łazienki (WC, prysznic), balkonu lub tarasu. Na wyposażeniu są: klimatyzacja indywidualna, bezpłatny sejf, bezpłatny minibar (codziennie uzupełniany wodą), TV, telefon.

Wyżywienie  All Inclusive  –   Wszystkie posiłki i napoje wliczone w cenę

Plaża

Prywatna plaża znajduje się 700m od hotelu. 200m piaszczystej plaży zapewni idealne warunki do opalania, a bar niezbędną ochłodę podczas wypoczynku. Dojście ulicą to spacer na ok 15minut, ale do plaży co 15minut kursuje bezpłatny bus hotelowy – jazda trwa 8 min. Goście Titanic Resort & Aqua Park mogą liczyć na bezpłatne parasole, leżaki, ręczniki plażowe.

Nurkowanie

Miejsca nurkowe w Hurghadzie są bardzo zróżnicowane, od płytkich piaszczystych lagun i raf koralowych, przez ogrody koralowe do głębokich ścian i wraków. W Hurghadzie znajduje się ponad 30 miejsc nurkowych. Wyruszając łodzią, już po kilku minutach drogi natrafimy na pierwsze rafy, które zamieszkują tropikalne gatunki ryb, delfiny, żółwie, płaszczki i inne równie piękne zwierzęta morskie.

Miejsca nurkowe wybieramy w zależności od umiejętności grupy i warunków pogodowych tak aby zapewnić grupie bezpieczeństwo i jak najwięcej niezapomnianych wrażeń

Opis przykładowych miejsc nurkowych z których będziemy wybierać

Rafa Shaab El Erg

Nazwa tej rafy dosłownie oznacza „korale i iglice”, ma ona kształt podkowy, jest długa na 5 km i stanowi dom dla delfinów butlonosych, które wędrują po całym Morzu Czerwonym, ale to właśnie tu nurkowie mają największą szansę je zobaczyć. Najważniejszymi punktami tej rafy są: Dolphin House – świetne miejsce na spotkania z morskimi stworzeniami, takimi jak żółwie, mureny, wargacze garbogłowe, wyglądające jak krokodyle ryby płaskogłowowate, raje, barwenowate, fistulkowate, skorpenowate, a wszystkie na tle małych iglic i barwnych korali na rafie.

Poseidon Garden

Wielki ogród koralowy, na który składają się rozłożyste Acropora hyacinthus i podobne do mózgu Faviidae. Pomiędzy nimi ukrywają się małże różnych kolorów i rozmiarów, jak również ryby z rodziny rozdymkowatych (Tetraodontidae). Spotyka się tu także duże ławice Heniochus intermedius oraz Chetonikowatych.

Manta Point

Nurkuje się tu głównie po to, by spotkać żółwie, mureny, a nawet rekiny rafowe oraz, w sezonie, manty. Żyje tu także większość gatunków występujących w Morzu Czerwonym.

Gota Abu Ramada

Nazywana także “akwarium”, w porównaniu z innymi ogrodami koralowymi raf Hurghady jest prawdopodobnie najpiękniejszą i najbardziej kolorową z nich. Wokół dwóch koralowych iglic połyskują glassfish. Jest to miejsce, w którym każdy podwodny fotograf musi być choć raz w życiu. Bogactwo korali miękkich i twardych, ławice ustnikowatych (banner fish i butterfly fish), lucjanowatych i barwenowatych sprawiają, że ma się wrażenie, że zanurkowało się w olbrzymim wspaniałym akwarium!

Wrak El Mina

Nazwę swą wrak zawdzięcza zatoce, w której spoczywa od 1969 r. (zatoka to po arabsku właśnie el mina). Ten długi na 60 m i leżący na głębokości około 30 m statek jest jednym z niewielu wraków wyławiaczy min. Niedaleko wraku El Mina spoczywa także rybacka łódź, którą miejscowi zwą Hasaballah, więc bardziej doświadczony nurek jest w stanie zwiedzić oba zatopione obiekty podczas jednego zanurzenia.

Carless

Dwa olbrzymie podwodne ergi położone na plateau, za którym rozciąga się pionowo opadająca w głębiny ściana. Ponieważ miejsce to nie ma żadnej bariery chroniącej przed falą i prądami, to ze względu na bezpieczeństwo łodzi nurkowanie tutaj jest możliwe tylko przy bezwietrznej pogodzie. Zwykle prądy na i pod powierzchnią wody mają kierunek z północy. Pomiędzy ergami rozciąga się piękny ogród koralowy. Rafa ta znana jest z tego, że możemy tam spotkać olbrzymie mureny przepływające swobodnie między skalnymi blokami. Nurkując wzdłuż ściany spotkamy ławice ryb oraz bardzo duże strzępiele (grouper fish).

Umm Gamaar

Miejsce zlokalizowane wokół wyspy przypominającej kształtem księżyc (stąd nazwa rafy Matka Księżyca).  W południowej części znajduje się głębokie plateau z koralowym ogrodem. Zwykle nurkowania rozpoczynają się nad plateau w kierunku zachodnim, dochodząc do ściany opadającej w głębiny. Po drodze mija się olbrzymie bloki skalne obficie porośnięte przez miękkie korale oraz zamieszkałe przez ławice małych ryb. W jednym z bloków znajduje się szczelina, w której można obserwować olbrzymią liczbę małych, przeźroczystych rybek (glassfish). Nurkując dalej, możemy na głębokości około 30 metrach dopłynąć do małej jaskini, która położona jest pod jednym z bloków skalnych. To miejsce nurkowe oferuje wiele wrażeń zarówno dla osób z mniejszym, jak i z większym doświadczeniem nurkowym. Nurkowie z większym stażem mogą zdecydować się tutaj na nurkowanie w prądzie, które przebiegać będzie wzdłuż ściany i kończyć się na plateau. Dla osób, które robią zdjęcia pod wodą zapewne będzie to jedno z ulubionych miejsc dostępnych z Hurghady. Na rafie dość często spotkać można żółwie oraz duże mureny przepływające pomiędzy małymi koralami zlokalizowanymi na dnie plateau.

Shaabruhr Umm Gamaar

Miejsce nurkowe położone na południe od Umm Gamaar. Zwykle podczas jednego dnia nurkowego odbywa się nurkowania na obydwu tych miejscach. Shaabruhr Umm Gamaar jest długą rafą, w jej części zachodniej znajduje się plateau, które łagodnie schodzi do głębokości około 30 metrów i kończy się ścianą. Na tym miejscu nurkowym możemy obejrzeć wiele małych jaskiń, zlokalizowanych na niewielkich głębokościach, obficie zamieszkałych przez faunę i florę Morza Czerwonego. Na końcu plateau po stronie zachodniej znajdują się szczątki wraku egipskiej łodzi. Wiele nurkowań na tej rafie odbywa się w dryfcie, co czyni to miejsce atrakcyjnym dla nurków zaawansowanych.

Small Giftun

Wyspa znajduje się na terenie Parku Narodowego Giftun. W pobliżu Small Giftun można zrobić wiele różnych nurkowań, ale nurkowania w prądzie są najciekawsze. Dryft można rozpocząć na wysokości budki policyjnej zlokalizowanej na wyspie. Pod wodą rozciąga się przepiękna pionowa ściana. Płyniemy z prądem na głębokości maksymalnej 30 metrów i oglądamy olbrzymie gorgonie wyrastające ze ściany. Możemy zobaczyć również olbrzymie napoleony przepływające w toni wodnej. Następnie wpływamy na plateau porośnięte koralowym ogrodem i z prądem kierujemy się do ściany głównej rafy. Nie ma wątpliwości, że jest to jedno z najciekawszych nurkowań w Hurghadzie.

Fanadir

Jedna z najbliżej brzegu położonych raf koralowych Hurghadzie. Duża, podłużna rafa ciągnąca sie z północy na południe. Wzdłuż ściany rozciąga się podwodny płaskowyż z koralowym ogrodem (plateau), początkowo wąski w części północnej i stopniowo rozszerzający się ku południu. Plateau kończy się opadającą pionowo w głębiny ścianą. Doskonałe miejsce do głębokiego nurka, by razem z prądem przepłynąć wzdłuż ściany z pólnocy na południe. Podczas nurkowań nocnych możemy spotkać tutaj dużego ślimaka nagoskrzelnego – hiszpańską tancerkę.

Podwodne Muzeum Sprzętu Wojskowego

3 sierpnia 2023  Egipt zainaugurował utworzenie podwodnego muzeum pojazdów wojskowych. W ramach inicjatywy w trzech popularnych miejscach nurkowych zatopiono 15 wycofanych z eksploatacji pojazdów bojowych. Jednym z głównych założeń było stworzenie nowych podwodnych atrakcji i odciążenie tym samym raf koralowych.

Wycieczki

1. Safari na pustyni

Pojedziemy  jeepami po pustyni, odwiedzimy wioskę Beduinów, przejedziemy się na wielbłądach

2. Zwiedzanie  Hurghady

Poznamy religię Egipcjan, odwiedzimy meczet i kościół  koptyjski, obejrzymy nowoczesną Marine 

PLAN WYJAZDU

25.07.2024

Czwartek

 • zbiórka na lotnisku w Gdańsku
 • wylot z Gdańska do Hurgady
 • lądowanie w Hurghadzie, transfer do hotelu, zakwaterowanie
 • poznajemy się - wieczór integracyjny

26.07.2024

Piątek

 • 07:30 – pobudka
 • 08:00 – śniadanie
 • 08:30 – transfer na łódź nurkową, przygotowanie sprzętu nurkowego
 • 09:30 – wypłynięcie na miejsce nurkowe
 • 11:30 – I nurkowanie
 • 12:30 – lunch
 • 14:00 – II nurkowanie
 • 16:00 – powrót do portu i transfer do hotelu
 • 16:30 – zajęcia na basenie
 • 19:00 – kolacja
 • 20:00-21:30 – spacer po Hurgadzie
 • 22:00 – cisza nocna

27.07.2024

Sobota

 • 07:30 – pobudka
 • 08:00 – śniadanie
 • 08:30 – transfer na łódź nurkową, przygotowanie sprzętu nurkowego
 • 09:30 – wypłynięcie na miejsce nurkowe
 • 11:30 – I nurkowanie
 • 12:30 – lunch
 • 14:00 – II nurkowanie
 • 16:00 – powrót do portu i transfer do hotelu
 • 16:30 – zajęcia na basenie
 • 19:00 – kolacja
 • 20:00-21:30 –blok sportowo-kulturowo-rekreacyjny
 • 22:00 – cisza nocna

28.07.2024

Niedziela

 • 07:30 – pobudka
 • 08:00 – śniadanie
 • 08:30 – transfer na łódź nurkową, przygotowanie sprzętu nurkowego
 • 09:30 – wypłynięcie na miejsce nurkowe
 • 11:30 – I nurkowanie
 • 12:30 – lunch
 • 14:00 – II nurkowanie
 • 16:00 – powrót do portu i transfer do hotelu
 • 16:30 – zajęcia na basenie
 • 19:00 – kolacja
 • 20:00-21:30 –blok sportowo-kulturowo-rekreacyjny
 • 22:00 – cisza nocna

29.07.2024

Poniedziałek

 • 07:30 – pobudka
 • 08:00 – śniadanie
 • 08:30 – transfer na łódź nurkową, przygotowanie sprzętu nurkowego
 • 09:30 – wypłynięcie na miejsce nurkowe
 • 11:30 – I nurkowanie
 • 12:30 – lunch
 • 14:00 – II nurkowanie
 • 16:00 – powrót do portu i transfer do hotelu
 • 16:30 – zajęcia na basenie
 • 19:00 – kolacja
 • 20:00-21:30 –blok sportowo-kulturowo-rekreacyjny
 • 22:00 – cisza nocna

30.07.2024

Wtorek

 • 07:30 – pobudka
 • 08:00 – śniadanie
 • 08:30 – transfer na łódź nurkową, przygotowanie sprzętu nurkowego
 • 09:30 – wypłynięcie na miejsce nurkowe
 • 11:30 – I nurkowanie
 • 12:30 – lunch
 • 14:00 – II nurkowanie
 • 16:00 – powrót do portu i transfer do hotelu
 • 16:30 – zajęcia na basenie
 • 19:00 – kolacja
 • 20:00-21:30 –blok sportowo-kulturowo-rekreacyjny
 • 22:00 – cisza nocna

31.07.2024

Środa

 • 08:00 – pobudka
 • 08:30 – śniadanie
 • 09:00-11:30 – zajęcia na basenie
 • 12:30-13:30 – lunch
 • 16:00 – wycieczka na pustynię, przejażdżka na wielbłądach
 • 12:00 – kolacja
 • 21:00 – podsumowanie obozu
 • 22:00 – cisza nocna

01.08.2024

Czwartek

 • pobudka
 • śniadanie
 • wykwaterowanie i transfer na lotnisko
 • odprawa
 • wylot z Hurgady do Gdańska
 • przylot do Gdańska
 • zakończenie podróży

CENA WYPRAWY

8 200 zł

CENA ZAWIERA

 • Przelot na trasie Gdańsk-Hurgada-Gdańsk
 • 7 noclegów
 • Transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • Pełne wyżywienie
 • Ubezpieczenie turystyczne (Koszty Leczenia 40 000€ + Następstw Nieszczęśliwych Wypadków 2 500€ + Bagaż 400€)
 • Opiekę polskiego Instruktora Gdynia Dive
 • Koszulkę wyprawową
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Pakiet nurkowy, który obejmuje 10 nurkowań z łodzi
 • Miejscowe podatki oraz opłaty, opiekę przewodnika nurkowego, ładowanie butli 12L powietrzem oraz balast
 • Koszty wypożyczenia sprzętu
 • Obowiązujące napiwki dla przewodników nurkowych 50$
 • Ubezpieczenie nurkowe 
 • Szkolenie Advanced Open Water Diver 

CENA NIE ZAWIERA

 • Kosztów wizy egipskiej 25 $
 • Opłaty certyfikacyjnej 200 zł
 • Wydatków własnych

KURS AOWD

Kurs Advanced Open Water Diver jest kolejnym poziomem w edukacji nurka.  Jego ukończenie daje możliwość nurkowania na głębokość do 30 metrów. Szkolenie składa się z pięciu nurkowań typu Adventure Dive. Celem każdego z tych nurkowań jest nauczenie kursanta nowych umiejętności. Obowiązkowymi elementami jest nurkowanie głębokie 18-30 m oraz nurkowanie nawigacyjne, w trakcie którego kursant poszerza swoją wiedzę dotyczącą nawigacji.

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Zdjęcia mają charakter przykładowy. Program wyjazdu i jego dokładna cena mogą ulec zmianie. Ostateczna oferta zostanie złożona w chwili podpisywania umowy.