Tajlandia i Similany

Relaks, zwiedzanie, nurkowanie i dobra zabawa

KIERUNEK

Tajlandia

WYLOT

2024-02-27
powrot-podr

POWRÓT

2024-03-12

ILOŚĆ DNI

15

Zabierzemy Was do kraju uśmiechniętych, szczęśliwych ludzi, nieuwikłanych w pogoń za pieniędzmi, korzystających z tego, co osiągnęli i nienarzekających na to, czego się zrobić nie udało.

Tajlandia to zjawiskowe krajobrazy, piękne białe plaże i zatopione w lazurowym morzu strzeliste mogoty. Podczas naszego wyjazdu zwiedzimy fascynujące zabytki, odpoczniemy na białych i złotych plażach, a także zanurkujemy w pięknych miejscach.

Zatrzymamy się na Phuket – perle Morza Andamańskiego. Rozsmakujemy się w tajskiej kuchni uważanej za jedną z najlepszych na świecie. Chętnym zaproponujemy doświadczanie tajemnic nocnego życia i poznawanie tego, czego zawsze byli ciekawi, a znali tylko z ekranu telewizora lub komputera.

Na 4 noce zabierzemy Was na rejs po Similanach.

Similany to najpiękniejszy morski Park Narodowy w Tajlandii. Uznane za światowe dziedzictwo przyrodnicze i za jedno z dziesięciu najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Jednym słowem wyspy wyglądają tak, jak powinien wyglądać tropikalny raj. Similany są dostępne do zwiedzania jedynie przez pół roku – od początku listopada do końca kwietnia.

NURKOWANIE NA SIMILANACH

Similany są jednym z najbardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. To dziewięć wysp, wokół których lawirujemy pomiędzy płytkimi nurkowiskami rafowymi a głębokimi, skalistymi ścianami, gdzie w silnych prądach żerują rekiny i manty. Prądy wywoływane są przewidywalnymi pływami – różnica poziomów sięga 3 metrów, oraz nieprzewidywalnymi ruchami wód piętrzonych przez wiatry na Oceanie Indyjskim. Temperatura wody waha się w granicach 27–30 stopni, a widoczność od 15 do ponad 40 metrów.

Similany oferują 2 typy nurkowisk. Zachodnie strony wysp to skaliste, porośnięte twardymi koralami ściany, odwiedzane przez rekiny, manty, płaszczki, tuńczyki i ostroboki. Natomiast wschodnie są piaszczyste, z połaciami korali rogatych, kilkunastometrowymi głowami korali mózgowych, gorgoniami i setkami gatunków ukwiałów. Zamieszkują je wszelkiego typu małe i duże ryby rafowe, żółwie i rekiny lamparcie, płaszczki, krewetki i miniaturowe koniki morskie.

Najbardziej znane miejsca nurkowe to Richelieu Rock, Koh Tachai i Koh Bon, gdzie można oglądać manty. Oprócz mant zobaczymy napoleony, rekiny lamparcie, orlenie i żarłacze rafowe. Podczas nocnych nurkowań pod wodą aż gotuje się od polujących na siebie stworzeń! Richelieu Rock to skała w kształcie podkowy składająca się z dużego centralnego szczytu, otoczonego mniejszymi pinaklami, których każdy centymetr został skolonizowany przez miękkie koralowce, ukwiały, gąbki beczkowate i gorgonie. Można tam spotkać rekiny wielorybie, manty, barrakudy i ogromne graniki.

Wyspy nie są zamieszkałe. Na wielu są piękne plaże, gdzie piasek jest drobniutki i biały jak śmietanka do kawy. Pomiędzy nurkowaniami wybierzemy się pontonem na spacer i sesję zdjęciową.

ŁÓDŹ

MV Deep Andaman jest jedną z największych łodzi liveaboard opływających Similany i okolice.

Oferuje swoim gościom komfort i luksus porównywalny do znacznie droższych pakietów nurkowych. Załoga jest bardzo dobra a jedzenie smaczne i różnorodne. Posiada 9 kabin rozlokowanych na środkowymi i dolnym pokładzie. Górny pokład przeznaczony jest do wypoczynku i jedzenia: znajduje się tam wygodny, klimatyzowany salon z zestawem DVD oraz przestrzeń zadaszona ze stolikami i barem z napojami. Z górnego pokładu można przejść na pokład słoneczny, który także w części jest zadaszony. Tu znajdują się wielkie kanapy, na których życie towarzyskie kwitnie zwykle do późna. Środkowy pokład to miejsce na duży, przestronny pokład nurkowy, 5 kabin VIP i kabina Master oraz 1 dodatkowa łazienka z toaletą i prysznicem do wspólnego wykorzystania. Na dolnym pokładzie znajdują się 3 kabiny standard oraz pomieszczenia dla załogi.

TYPY KABIN
 • Master cabin – górny pokład (1 kabina)
 • Delux double – górny pokład (3 kabiny)
 • Deluxe twin – górny pokład (2 kabiny)
 • Standard twin – dolny pokład (1 kabina)
 • Standard triple – dolny pokład (1 kabina)
 • Standard quad – dolny pokład (1 kabina)

HOTELE

Kata Palm Resort – kliknij, żeby zobaczyć stronę hotelu

Kata Palm Resort, położony w zielonym tropikalnym raju, znajduje się zaledwie kilka minut od jedwabiście białych piasków słynnej na całym świecie plaży Kata na wyspie Phuket w południowej Tajlandii.

Ten ośrodek w niskiej zabudowie znajduje się w niewielkiej odległości zarówno od lotniska, jak i miasta Phuket z tętniącymi życiem lokalnymi targowiskami i szeroką gamą sklepów.

Graceland Khao Lak – kliknij, żeby zobaczyć stronę hotelu

Wspaniała lokalizacja ze 100-metrową plażą z miękkim białym piaskiem, dającymi cień drzewami i bujnymi widokami na góry została starannie zagospodarowana, aby zachować dojrzałe drzewa, zachowując swój naturalny urok. Projektanci tej nieruchomości z powodzeniem połączyli naturę z luksusem, tworząc niepowtarzalną atmosferę, w której goście mogą odetchnąć świeżym powietrzem i poczuć się całkowicie odmłodzonymi.

Phuket Graceland Resort & Spa – kliknij, żeby zobaczyć stronę hotelu

Ośrodek Phuket Graceland Resort & Spa usytuowany jest przy plaży Patong i oferuje widok na Morze Andamańskie. Dysponuje on 2 odkrytymi basenami, 4 restauracjami, spa oraz kręgielnią.

Ośrodek Phuket Graceland zapewnia Gościom zakwaterowanie w pokojach z drewnianą podłogą i nowoczesnym wystrojem utrzymanym w tajskim stylu.

PLAN WYJAZDU

27.02.2024

Wtorek

  13:00 Wylot z Warszawy na Phuket z przesiadką w Dubaju.

28.02.2024

Środa

  12:10 Przylot. Zakwaterowanie w hotelu Kata Palm Resort w pokojach Deluxe. Odpoczynek i kolacja street food.

29.02.2024

Czwartek

  Odpoczynek na plaży i przy basenie. Dla chętnych nurkowanie jednodniowe lub wycieczka „Phuket po zmroku” (dodatkowo płatne).

01.03.2024

Piątek

  Kultura i Obyczaje. Pomożemy zrozumieć tajską kulturę i normy zachowania. Opowiemy o szacunku dla Króla, religii, polityce, historii, tolerancji seksualnej, moralności, szkolnictwie, opiece medycznej, obrzędach, zagrożeniach i prawodawstwie. W programie ekskluzywny masaż i biesiada w niezwykłej restauracji w sercu tajskiego miasta.

02.03.2024

Sobota

  Wymeldowanie z hotelu Kata Palm Resort. Zostawiamy tu bagaż główny,a najpotrzebniejsze rzeczy pakujemy do plecaka i wyruszamy na przygodę.

02-03.03.2024

Sobota i Niedziela

  Dżungla Khao Sok, czyli najstarsza dżungla świata. Spotkanie ze słoniami, karmienie i kąpiele. Przejazd busem nad jezioro zaporowe Ratchaprapa i przepłynięcie tradycyjną łodzią długorufową. Kąpiel wśród formacji skalnych. Nocleg w pięknych domkach na pomostach na jeziorze, z dala od cywilizacji.

03.03.2024

Niedziela

  Zakwaterowanie w Hotelu Graceland w Khao Lak w pokojach Deluxe. Odpoczynek na plaży i przy basenie.

04.03.2024

Poniedziałek

  Relaks na plaży i przy basenie. Dla chętnych nurkowanie jednodniowe lub wycieczka na Skałę Bonda (dodatkowo płatne).

05.03.2024

Wtorek

  Zakwaterowanie na łodzi Deep Andaman. Czeka na Nas wygodna łódź z fantastyczną obsługą i przepysznym jedzeniem, pełnym świeżych warzyw i owoców morza.

06-08.03.2024

Środa – Piątek

  4 nurkowania, 4 posiłki i błogie lenistwo.

09.03.2024

Sobota

  3 nurkowania, 3 posiłki i wykwaterowanie z łodzi. Zakwaterowanie w hotelu Graceland Patong w pokojach Deluxe. Odpoczynek na plaży i przy basenie.

10.03.2024

Niedziela

  Odpoczynek na plaży i przy basenie. Dla chętnych wycieczka na Phi Phi (dodatkowo płatna).

11.03.2024

Poniedziałek

  Wymeldowanie z hotelu i uczta pożegnalna. Zjemy górę owoców morza: krewetek, krabów, kalmarów, muli, przegrzebków, langustynek, różnych gatunków ryb, świeżych ostryg. Dla ułatwienia trawienia dodamy do tego nielimitowaną ilość białego wina. Prosto z uczty pojedziemy na lotnisko.19:30 Lot do Warszawy z przesiadką w Dubaju.

12.03.2024

Wtorek

  Przylot do Warszawy godz. 11:20. Zakończenie imprezy.

Plan nurkowania dostosujemy do pogody oraz poziomu grupy

CENA WYPRAWY

2 850 $

+bilet lotniczy 5 300 PLN (linie Emirates)

CENA ZAWIERA

 • 7 noclegów w hotelach na Phuket ze śniadaniem (wysoki standard)
 • Safari nurkowe na łodzi Deep Andaman: 14 nurkowań, butla 12 l z powietrzem, balast, opieka przewodnika, pełne wyżywienie, nocleg w kajucie dwuosobowej standard na dolnym pokładzie
 • Wycieczki lądowe:
  • Kultura i obyczaje na Phuket (polski przewodnik, wszystkie opisane atrakcje i bilety wstępu)
  • Dwudniowa wycieczka do dżungli Khao Sok  z pełnym wyżywieniem
 • Wszystkie transfery
 • Przelot Warszawa-Dubaj-Phuket- Dubaj-Warszawa 
 • Kolacja street-food w dniu przylotu
 • Kolacja sea-food z alkoholem w dniu wylotu
 • Koszulka wyjazdowa
 • Ubezpieczenie KL Ubezpieczenie turystyczne (Koszty Leczenia 40 000 € + Następstw Nieszczęśliwych Wypadków 2500 € + Bagaż 400 €)

CENA NIE ZAWIERA

 • Opłaty za Park Narodowy Similany i Suriny – ok. 80 $ (płatne gotówką na miejscu w lokalnej walucie)
 • Dopłaty do kajuty Ocean View 120 $ od osoby oraz Master cabin 300 $ do osoby 
 • Dobrowolnych napiwków podczas wycieczek i safari: wycieczki w sumie ok. 20 $, safari 100 $
 • innych gazów i wypożyczenia sprzętu
 • wyżywienia poza tym wymienionym w programie
 • dodatkowych wycieczek: Phuket po zmroku, Skała Bonda, plaża Phi Phi

OPCJONALNIE

 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (100%),
  • 4% od ceny imprezy turystycznej (z wyłączeniem chorób przewlekłych i nowotworowych),
  • 8% od ceny imprezy turystycznej (z uwzględnieniem chorób przewlekłych i nowotworowych),
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych – 30 zł/na dzień imprezy turystycznej,
 • Zwiększenie Ubezpieczenia Kosztów leczenia do 60 000 € – 15 zł/na dzień imprezy turystycznej.

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Zdjęcia mają charakter przykładowy. Program wyjazdu i jego dokładna cena mogą ulec zmianie. Ostateczna oferta zostanie złożona w chwili podpisywania umowy.