Prawdziwy smak Hurghady w pigułce

Hurghada to jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów. Dawna rybacka wioska na wybrzeżu Morza Czerwonego odwiedzana jest obecnie przez miliony turystów rocznie. Trudno w to uwierzyć, ale wielu z nich w czasie swoich wakacji nie opuszcza terenu swojego hotelu.

Nasz plan jest zupełnie inny – zamierzamy pełnymi garściami czerpać z tego, co Hurghada ma do zaoferowania – zarówno z turystycznej jak i lokalnej strony.

Będziemy tam, gdzie toczy się prawdziwe życie miasta, czyli na bazarze. Zrobimy zakupy, tam, gdzie robią je miejscowi, zjemy tam, gdzie oni wpadają na śniadania czy przekąski. Będzie pysznie, autentycznie i lokalnie!

Wybierzemy się do spektakularnej mariny, gdzie w otoczeniu luksusowych jachtów i  restauracji przekonamy się dlaczego to miejsce jest nazywane Rivierą Morza Czerwonego.   Po spacerze eleganckim deptakiem zajrzymy na targ rybny, który z kolei w niczym nie przypomina wymuskanych hal targowych z południa Europy.

Hurghada to nie tylko gwarne, tętniące życiem miasto, ale też niezwykła przyroda. Żeby w pełni się tym nacieszyć, zanurkujemy w Morzu Czerwonym, którego rafy i bogactwo podwodnego życia przyciągają nurków z całego świata oraz wyruszymy na pustynię, aby podziwiać zachód słońca i zobaczyć jak wygląda życie w beduińskiej wiosce.

Pomiędzy tymi wszystkimi atrakcjami wypoczniemy w komfortowym hotelu, położonym przy plaży, ale blisko centrum miasta, więc w każdej chwili będziemy mieli wszystkie atrakcje miasta Hurghady na wyciągnięcie ręki.