SEKCJA NURKOWA

Wyjątkowe hobby, wyjątkowe dzieci…

Program zajęć:

Zajęcia w ramach sekcji nurkowej obejmują 5 poziomów kształcenia.

I REKRUT 

II BĄBEL

III KOMANDO FOKA

IV MASTER

V EKSPERT

Każdy z w/w poziomów, dzieli się na 5 specjalności, których zdobycie kończy się przyznaniem odznaczenia/naklejki za zdobytą umiejętność. By osiągnąć poziom Ekspert potrzeba poświęcić 75 lekcji. Najwyższy poziom można osiągnąć po 2,5 roku.

Program pozwala dzieciom na rozwijanie umiejętności nurkowania i poszerzanie wiedzy o podwodnym życiu oraz daje dużo dobrej zabawy. Każde spotkanie zawiera w sobie sporą dawkę wiedzy teoretycznej, praktyczne ćwiczenia w wodzie w sprzęcie nurkowym oraz  elementy zabawy pod wodą. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nurkowania, którzy na co dzień współpracują z dziećmi.

Nurkowanie rozwija dzieci wielopłaszczyznowo. Poprawia ogólną kondycję fizyczną, uczy zagadnień z biologii oraz fizyki w łatwy do przyswojenia sposób – poprzez teorię popartą ćwiczeniami. Tylko podczas nurkowania można poznać prawa fizyki na własny ciele, obejrzeć podwodny świat, poznać ryby i rośliny. Wszystko to dzieje się podczas wyśmienitej zabawy w gronie  rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Nurkowanie to świetny sposób na naukę, zabawę i  spędzanie wolnego czasu robiąc coś naprawdę wyjątkowego. Każdy, kto choć raz był pod wodą wie, że to jest niesamowity świat przeznaczony tylko dla wybrańców.

Dzieci mają wiele radości z odkrywania nowego świata – zarażone pasją do nurkowania  mogą budować pewność siebie w oparciu o własne osiągnięcia i doświadczenia, dzięki czemu zyskują ważną pozycję w grupie rówieśników, co  jest bezcenne, bo daje im poczucie wyjątkowości.

Po ukończonym pełnym programie sekcji istnieje możliwość przystąpienia do  kursu Junior Open Water Diver* oraz dodatkowych specjalizacji, które kończą się wydaniem międzynarodowego certyfikatu PADI.

*Kurs dla dzieci poniżej 12 r.ż. Starsze dzieci mogą się szkolić w kategorii Open. Certyfikacja oraz materiały szkoleniowe do kursu JOWD i OWD oraz specjalizacji są płatne dodatkowo. 

Płatności rozliczamy w systemie abonamentowym  (4 spotkaniowym) z góry – 480 zł.

Cena zawiera:

  • wejście na basen,
  • opiekę instruktora nurkowania,
  • opiekę ratownika WOPR,
  • ubezpieczenie,
  • wprowadzenie, odprawę i zajęcia pod wodą,
  • naklejki sprawnościowe, zeszyt nurka,
  • sprzęt nurkowy na czas zajęć.

Opcjonalnie istnieje możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu PADI Seal Team oraz Master Seal Team. Dodatkowy koszt 150,00 zł. Szczegóły u instruktora prowadzącego.

 

Click here to add your own text