Phuket (Tajlandia) – 27.02.-14.03.2019

Prowadzący: Piotr Niewiński

Ciężkie jest życie na wakacjach – ciągle trzeba coś wybierać: masaż stóp czy tajski? Krewetki na słodko kwaśno czy aromatyczna zupa z trawą cytrynową? Napić się lokalnego piwa czy rumu? To będą nasze jedyne rozterki podczas wyprawy do Tajlandii 😉

Pewne na wyprawie jest safari nurkowe, kilka wycieczek oraz zagwarantowany czas na dowolne jego zagospodarowanie. Jeśli będziemy mieli ochotę odpoczywać – będziemy odpoczywać na plaży. Będziemy chcieli pozwiedzać –pojedziemy na dodatkową wycieczkę. Proste!

Wyspa Phuket, nazywana w niektórych źródłach „Perłą południa”, jest największą wyspą w Tajlandii i najpiękniejszym kurortem kraju. Piaszczyste plaże, dżungla, egzotyczne świątynie, stare miasto, a z drugiej strony centra handlowe, multiplexy, modne restauracje.

 

Główne atrakcje naszej wyprawy:
Safari nurkowe 4 dni/4 noce – 15 nurkowań na Similanach oraz Richelieu Rock.

Similany są bez wątpienia najbardziej zróżnicowanym rejonem nurkowym Tajlandii i jednym z bardziej zróżnicowanych rejonów nurkowych świata. Jest to dziewięć wysp położonych liniowo z południa na północ. Można tu znaleźć zarówno bardzo łatwe i płytkie nurkowiska rafowe, jak też głębokie, skaliste z silnymi prądami dostępne tylko dla zaawansowanych nurków. Prądy wywoływane są przewidywalnymi pływami – różnica poziomów sięga 3 metrów, oraz nieprzewidywalnymi ruchami wód piętrzonych lub oddalanych od Similanów przez wiatry na Oceanie Indyjskim. Składowa tych dwóch mas wody jest bardzo trudna do przewidzenia i nie potrafimy dobrze przewidywać prądów na Similanach. Temperatura wody waha się w granicach 26 – 30 stopni, a widoczność od 15 do ponad 40 metrów, z przewagą miejsc o bardzo dobrej widoczności.
Richelieu Rock to odosobniony szczyt górski na wschód od Surin oferujący wspaniałą dywersyfikację życia morskiego. Na stosunkowo niewielkim nurkowisku o kształcie podkowy nie będziemy się nudzić nawet w czasie 3-4 nurkowań.

 

Egzotyczna wycieczka po Phuket z masażem i niezapomnianą kolacją z lokalnym rumem,


Dowiemy się:

 • Dlaczego ludzie tak kochają króla?
 • Jakim cudem Tajlandia, jako jedyny kraj w regionie, nie została nigdy skolonizowana?
 • Czy Tajki nadają się na żony?
 • Czym się różni masaż „normalny” od „specjalnego”?
 • Czy możemy sobie zrobić zdjęcie z mnichem?
 • Skąd na Phuket jest tylu Chińczyków?
 • Dlaczego na Phuket obchodzi się nowy rok aż 3 razy?

Co będziemy robić?:

 • Doświadczymy dobrodziejstw masażu;
 • Wysłuchamy ciekawej historii o górnikach na Phuket oglądając zabytkowe kamienice;
 • Przepowiemy przyszłość za pomocą chińskich wróżb;
 • Nauczymy się, która pozycja Buddy i jaki kolor jest przypisany do poszczególnych dni tygodnia i co się z tym wiąże;
 • Usłyszymy o obyczajach związanych z urodzinami i umieraniem – zobaczymy przepiękne miejsce, gdzie zrzuca się prochy zmarłych do morza i dowiemy się, jak wiara w reinkarnację wpływa na mentalność;
 • Sprawdzimy, czym rożni się świątynia buddyjska od chińskiej;
 • Zobaczymy rytuał składania darów dla duchów mieszkających w tajskich domach;
 • Zjemy bardzo egzotyczną i bardzo smaczną kolację w sercu tajskiego miasta, gdzie rzadko widać “białe twarze”, czyli “farangów”;

Dwa dni w tropikalnej dżungli, m.in.: kąpiel ze słoniem, spływ kajakiem, kąpiel pod wodospadem,

Widoki zapierają tutaj dech w piersiach. Sceneria jak z filmów Avatar i Czas Apokalipsy. Nocleg w uroczych domkach na wodzie w otoczeniu soczystej dżungli i strzelistych wapiennych skał wystających prosto z jeziora. Kąpiel pod gwiazdami pozostaną na długo w pamięci.

 • Spędzimy niezapomniane chwile obcując ze słoniami w przyjazny dla nich sposób – bez kontrowersyjnych przejażdżek na ławeczce przytroczonej do ich grzbietu. Będziemy uczestniczyć w karmieniu oraz kąpieli dostojnych olbrzymów. Niezapomniane zdjęcia z tej przygody – gwarantowane 🙂
 • Pojedziemy busem nad jezioro zaporowe Ratchaprapa Dam. Jest to ogromny zbiornik wodny pośrodku dziewiczej dżungli.
 • Będziemy płynąć tradycyjną łodzią długorufową, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy: soczystą dżunglę i strzeliste wapienne skały wystające prosto z jeziora. Zatrzymamy się w pięknych miejscach na kąpiel wśród formacji skalnych. W końcu dopłyniemy do resortu z domkami postawionymi na pomostach na jeziorze.
 • Będziemy delektować się słodkim lenistwem w pięknej scenerii. Można popłynąć kajakiem, zobaczyć zachód słońca. Można kąpać się w cudownie ciepłej, czystej wodzie jeziora czy też opalać się koło domków. W tym niezwykle urokliwym miejscu spędzimy noc z dala od cywilizacji.
 • Spłyniemy tropikalną rzeką Sok w ciszy, na kajaku przez dolinę otuloną z obu stron dżunglą i strzelistymi, wapiennymi skałami, wysokimi na kilkaset metrów.
 • Zjemy lunch w restauracji z pięknym widokiem na rzekę Sok.
 • Przejdziemy pieszo przez odcinek dżungli do wysokiego wodospadu, gdzie chętni wezmą orzeźwiającą kąpiel.

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1: 27.02.2019 (środa)
Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie. Wylot.

Dzień 2: 28.02.2019 (czwartek)
Przylot na Phuket. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 3: 01.03.2019 (piątek)
Śniadanie. Wycieczka po wyspie Phuket. Kolacja. Postaramy się zrozumieć tajską kulturę i normy zachowania. Dowiemy się o szacunku dla Króla, religii, polityce, historii, tolerancji seksualnej, moralności, szkolnictwie, opiece medycznej, obrzędach, zagrożeniach i prawodawstwie. W programie ekskluzywny masaż i biesiada w niezwykłej restauracji w sercu tajskiego miasta, której na długo nie zapomnimy.

Dzień 4: 02.03.2019 (sobota)
Śniadanie. Plażowanie. Fakultatywne nurkowanie.
Moczymy się w basenie i w morzu, popijając zimne napoje i zmrożone owoce. Zasypiamy na leżaku „w cieniu” doprowadzając skórę do koloru świeżo ugotowanej langusty.

Dzień 5: 03.03.2019 (niedziela)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do dżungli Khao Sok. Wizyta w wiosce słoni. Lunch. Lenistwo nad jeziorem Ratchaprapa Dam. Kolacja. Nocleg w domkach na jeziorze w dżungli.

Dzień 6: 04.03.2019 (poniedziałek)
Śniadanie. Drugi dzień wycieczki po dżungli. Spływ kajakiem tropikalną rzeką Sok w ciszy, na kajaku przez dolinę otuloną z obu stron dżunglą i strzelistymi, wapiennymi skałami, wysokimi na kilkaset metrów. Lunch. Spacer przez dżunglę do wysokiego wodospadu, gdzie chętni wezmą orzeźwiającą kąpiel. Zameldowanie w hotelu w Khao Lak.

Dzień 7: 05.03.2019 (wtorek)
Śniadanie. Fakultatywna wycieczka na Wyspę Jamesa Bonda. Zaokrętowanie na łodzi Manta Queen. Kolacja.

Dzień 8: 06.03.2019 (środa)
Śniadanie. Safari nurkowe (dzień 1). 4 nurkowania. Lunch. Kolacja.
Na przemian nurkowanie, jedzenie, spanie – przez 4 dni pod rząd. I tak 15 razy. Kto marzył o schudnięciu, niech zapomni – nurkowania to mały wysiłek, a jedzenie na łodzi zwala z nóg.

Dzień 9: 07.03.2019 (czwartek)
Śniadanie. Safari nurkowe (dzień 2). 4 nurkowania. Lunch. Kolacja.

Dzień 10: 08.03.2019 (piątek)
Śniadanie. Safari nurkowe (dzień 3). 4 nurkowania. Lunch. Kolacja.

Dzień 11: 09.03.2019 (sobota)
Śniadanie. Safari nurkowe (dzień 4). 3 nurkowania. Lunch. Powrót do Patong.

Dzień 12: 10.03.2019 (niedziela)
Śniadanie. Dzień odpoczynku. Fakultatywne wycieczki lub nurkowania. Tu pole do popisu dla Was –może być eksplorowanie jaskiń, może być nurkowanie. A Ci, co szukają spokoju, odnajdą spokój, żadnych pobudek, zbiórek ani zwiedzania więcej. Bo to w końcu Wasze wakacje – spędźcie je tak, jak lubicie najbardziej.

Dzień 13: 11.03.2019 (poniedziałek)
Śniadanie. Dzień odpoczynku. Fakultatywne wycieczki lub nurkowania.

Dzień 14: 12.03.2019 (wtorek)
Śniadanie. Dzień odpoczynku. Fakultatywne wycieczki lub nurkowania.

Dzień 15: 13.03.2019 (środa)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot z Phuket.

Dzień 16: 14.03.2019 (czwartek)
Przylot do Warszawy.

 

SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE !!!