Prowadzący:  Krzysztof Harbul

Termin:           03.10.2019

Lokalizacja:    Jastarnia

Malutka, Groźny

Zapraszamy wszystkich zarówno początkujących, jak i zaawansowanych nurków na nurkowania wrakowe. Będziecie mieli okazję osobiście poczuć dreszczyk emocji obserwując wraki ulokowane w głębinach naszej zatoki. Jednocześnie istnieje możliwość podwyższenia swoich umiejętności nurkowych – Specjalizacja wrakowa oraz Specjalizacja nurkowanie z łodzi. Zobaczysz, że nurkowanie na wrakach jest niesamowite!

Tym razem chcemy Was zabrać na ORP GroźnyMalutka

ORP GROŹNY

Głębokość min. 10 m
Głębokość max. 18,5 m
Typ jednostki: Ścigacz okrętów podwodnych (anti-submarine vessel)

grozny

Opis:
Okręt wojenny, zbudowany według radzieckiego projektu. Służył w Marynarce Wojennej RP w latach: 1957 – 1972. Został celowo zatopiony w celach szkoleniowych dla płetwonurków wojskowych.

Warunki nurkowe:
Stosunkowo łatwy w eksploracji metalowy obiekt, bez sieci i prądów. Świetnie zachowany kadłub i dwupiętrowa nadbudówka. Wrak stoi na równej stępce, lekko przechylony na prawą burtę. Po obu stronach burty znajdują się stalowe szyny, które tworzyły na rufie szyby zrzutowe dla min. W pobliżu nadbudówki znajduje się luk, przez który można zajrzeć do maszynowni. Tuż przed pomieszczeniami maszynowni zlokalizowany jest wąski korytarz, którym można przepłynąć z jednej strony na drugą.

ŚLĄZAK “MALUTKA” vel. PODWODNIAK

Głębokość min. 25 m
Głębokość max. 30 m
Typ jednostki: Okręt Podwodny

Opis:
Mały okręt podwodny typu M-XV-bis, zbudowany w ZSRR i używany we flocie bałtyckiej w latach 1948 – 1954. Do tej pory nie został wyjaśniony powód jego zatonięcia. Wrak odkryto w 2007 przez jednostkę IMOR. Niedaleko pozycji wraku znajduje się sporej ilości dół. Z jego obecnością wiąże się historia spoczywającego w tym miejscu statku Seeburg, który został wydobyty.

Warunki nurkowe:
Wrak leży idealnie na stępce na głębokości 30m i jest mocno przysypany piaskiem. Po jego prawej burcie na wysokości kiosku znajduje się metalowy owalny przedmiot przypominający boję. Wrak jest bardzo dobrze zachowany, bez większego poszycia.

190 zł

Cena zawiera:

  • 2 nurkowania,
  • wyjście w morze na łodzi Biała Orka – z Jastarni,
  • ubezpieczenie NNW+SWR,
  • opiekę przewodnika nurkowego
  • miłą atmosferę.

Cena nie zawiera:

  • wypożyczenia sprzętu nurkowego – wg cennika
  • wydatków własnych.

*Mamy tylko 5 miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń

Opcjonalnie:

  • Specjalizacja wrakowa  650,00 zł 500,00 zł,
  • Specjalizacja nurkowanie z łodzi 600,00 zł 200,00 zł.