Tajlandia

Tajlandia
Obszar kraju graniczy na północy i zachodzie z Myanmar (Birma), na północnym-wschodzie z Laosem, na południowym-wschodzie z Kambodżą. Bangkok jest stolicą i jednocześnie największym miastem kraju. Tajowie stanowią przeważającą część społeczeństwa Tajlandii. Największą grupą mniejszości są Chińczycy – ok. 1%, z których wielu jest już obywatelami Tajlandii. Tajlandia, kraj śmiechu. Tajlandia jest krajem spokojnym i jednocześnie bardzo przyjemnym do życia. Bangkok będący stolicą kraju łączy te przeciwieństwa – codzienny chaos komunikacji i wzmożonego ruchu oraz miejsca ciszy w tamtejszych świątyniach. Bangkok stanowi również idealny punkt wyjścia dla całodziennych wycieczek oraz podróży po regionach tego fascynującego kraju.

Nurkowanie
Dobre miejsca nurkowe znajdują się na zachodniej stronie kraju na Morzu Andamańskim. Najsłynniejszymi miejscami nurkowymi w Tajlandii są Wyspy Similan niezamieszkałe i obdarowane białymi piaszczystymi plażami, które dostępne są podczas rejsów safari. Podwodny Park Narodowy oferuje, w zależności od strony (wschodniej lub zachodniej) dwa zróżnicowane tereny nurkowe. Prawie wszystkie wyspy otoczone są na zachodnim brzegu olbrzymimi granitowymi blokami. Te uformowane pasaże, jaskinie i wąwozy stanowią idealne miejsca nurkowe. Po wschodniej stronie wysp leżą łagodnie opadające rafy z ich wielką różnorodnością miękkich i twardych korali. Similany dają schronienie ok. 200 rodzajom korali kamiennych, ok. 350 rodzajom korali miękkich, setkom rodzajów ryb, z których kilka jest szczególnie popularnych nurkującym, jak np. rekin tygrysi czy manty. Richelieu Rock najlepsze miejsce nurkowe całego Morza Adamańskiego, leży około 45 km na północ od od Koh Tachai. Można tu spotkać rekina wielorybiego. Temperatury wody wahają się cały rok pomiędzy 27°C a 30°C.

Programy lądowe
Zwiedzanie starych zabytków i monumentów minionych kultur przenoszą zwiedzających w inny czas. Lśniące złotem świątynie i pełne splendoru pałace spotkać można na terenie całego kraju. Okoliczności przyrody w Tajlandii powodują że może to być podróż życia. W Rejonie Kanczanaburi możemy odwiedzić Park Erewan z 7 przepięknymi kaskadami w których można się kapać a na dodatek ryby podszczypują kąpiących., Floating Market targ na wodzie gdzie zakupy dokonujemy z łodzi. Most na rzece Kwai, Klasztor gdzie Mnisi żyją razem z tygrysami. Możemy zanocować na rzece w jednym z małych hotelików-tratwach. Na południu możemy zamieszkać w dżungli w drewnianych domkach na drzewach, wybrać się na spływ dziką rzeką lub przejażdżkę na słoniach w dżungli albo wraz z przewodnikiem poszukać unikalnych kwiatów Raflezja Kerii.

Klimat i pory roku
Tropikalne powietrze z wysokim poziomem wilgotności. Dwa okresy pogodowe dominują na zachodzie Tajlandii. Od maja do października jest pora deszczowa, jest upalnie, parno i może bardzo dużo padać. Od listopada do kwietnia jest najsuchszy i najprzyjemniejszy czas, choć może być również bardzo upalnie.

Zdrowie

Przed przybyciem z Europy nie ma konieczności zrobienia specjalnych szczepień.

Język
Językiem narodowym jest tajski, jednak w turystycznie dobrze zagospodarowanych rejonach można porozumieć się w języku angielskim.

Waluta

Walutą narodową jest Baht. 1$ to ok. 32-35 BTH.

Prąd

220 Volt, potrzebna międzynarodowa wtyczka.

Zobacz zdjęcia z naszych wyjazdów: styczeń 2009, luty 2010, marzec 2011, marzec 2012, marzec 2013, kwiecień 2014.