NURECZEK W PIĄTECZEK

Zrelaksuj się na nocnym nurkowaniu

Po tygodniu pełnym pracy, piątek będzie idealnym dniem na nocnego nurka.

Z wyśmienitym towarzystwem i w fajnym miejscu będziemy mogli się zrelaksować puszczając bąbelki.

Dwa razy w miesiącu zapraszamy Was w jedną z pięciu lokalizacji, gdzie pod czujnym okiem Instruktora lub Divemastera zrobimy nocne nurkowanie.

MOŻLIWE MIEJSCÓWKI

1. BRYZA Z BRZEGU 200zł

Wrak statku idealnie przygotowany dla nurków. Do wraku na stałe przyczepiona jest boja sygnalizująca jego pozycję. Wrak leży na skarpie, lekko przechylony na prawą burtę. Pozbawiony jest sieci oraz elementów, o które mógłby zahaczyć się nurek. Przez liczne otwarte przestrzenie można do niego wpływać i zwiedzać od wewnątrz. Maksymalna głębokość 21m.

2. TORPEDOWNIA 150zł

Poniemiecki ośrodek konstruowania i testowania torped, oddany do użytku w roku 1940. W latach 1942-1945 czynnie wykorzystywany przez hitlerowskie lotnictwo. Po wojnie budowla została częściowo zniszczona, zawaliła się frontowa ściana, a betonowe i stalowe konstrukcje stworzyły architektoniczną rafę. Maksymalna głębokość 10m.

3. JEZIORO KŁODNO 200zł

Klatki, tunele podwodne, platformy, pomnik nurka, łódki, wielkie opony przez które można przepłynąć w pełnym akwalungu czy zatopiony samochód to atrakcje, których nurkowie nie mogą tu przegapić. Atrakcji dla nurków pod wodą tu nie brakuje. Maksymalna głebokość wynosi 38, 5 m. Pod wodą wręcz nie można się opędzić od licznie występujących płoci, szczupaków, okoni, leszczy oraz linów.

4. JEZIORO ZAWIAD 150zł

Jezioro Zawiad (Zawiat) jest jeziorem położonym wśród lasów niedaleko Gdyni oraz Wejherowa na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zajmuje powierzchnię prawie 19ha. Maksymalna głębokość wynosi prawie 16m, a średnia około 6m. Woda w jeziorze jest przejrzysta. Wśród ryb dominuje okoń, szczupak, płoć i leszcz. Pod wodą znajduje się platforma na 6,5m oznaczoną bojką, zatopiona łódź podwodna, skrzynia ze skarbami, rower  lala. Infrastruktura pod wodą ciągle się powiększa co sprzyja uatrakcyjnieniu tego miejsca dla nurków.

5. ŁĄKI ORŁOWSKIE 150zł

Znajdują się na wysokości Klifu Orłowskiego w Gdyni. Podwodny unikat na skalę krajową. Zgłoszone do ustanowienia rezerwatu. Łąki koegzystują ze sztucznie utworzonymi progami zbudowanymi dla ograniczenia wymywania klifu. Mnogość i unikalność fauny i flory tego akwenu stwarza duże walory poznawcze dostępne tylko nurkom.

*Cena nie zawiera wypożyczenia sprzętu

HARMONOGRAM

  • 18:00 – zbiórka w Centrum Nurkowym Gdynia Dive. Pobranie sprzętu, przygotowanie do nurkowania
  • 19:00 – przejazd do wybranej lokalizacji
  • 20:00 – podział na grupy, odprawa do nurkowania i wejście do wody
  • 21:30 – powrót do Centrum Nurkowego Gdynia Dive
  • 22:00 – zakończenie wydarzenia

 

Dostępne terminy widoczne w kalendarzu na stronie głównej i na naszym facebooku.

 

Najbliższe:

25.03.2022 – Nocne nurkowanie na Torpedowni

01.04.2022 – Nocne nurkowanie na molo w Orłowie

08.04.2022 – Nocne nurkowanie na Bryzie