zanzibar

Nurkowanie, relaks, moc wrażeń w dwóch opcjach…

Niewiarygodnie turkusowy kolor Oceanu Indyjskiego i biały piasek koralowych plaż – to wizytówka Zanzibaru.

KIERUNEK

Zanzibar

WYLOT

2022-11-06
powrot-podr

POWRÓT

2022-11-14
lub
2022-11-18

ILOŚĆ DNI

9 lub 13

Zanzibar, nazywany Wyspą Przypraw, jest archipelagiem tropikalnych wysp będących częścią Tanzanii i leży tylko 25-50 km od jej wybrzeża. To właśnie na Zanzibarze magia kontynentu afrykańskiego objawia się najbardziej spektakularnie.

Główna wyspa to Unguja, nazywana Zanzibarem. Stone Town – stara część miasta – figuruje na liście UNESCO i jest kolorową mieszanką stylów i kultur, w której uczestniczył cały świat arabski. Zanzibar jest znany jako światowej rangi eksporter przypraw: są tu plantacje goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu i pieprzu. Stąd także pochodził lider grupy Queen – Freddie Mercury.

Zanzibar słynie z przepięknego wybrzeża. Plaże mają piasek o zadziwiającej konsystencji białego pudru, a kolor oceanu jest niewiarygodnie szmaragdowy. Charakterystycznym zjawiskiem są tu przypływy i odpływy oceanu. Na kilka godzin woda cofa się nawet więcej niż kilkanaście metrów. Jest to wyjątkowa okazja do spaceru po dnie oceanu prawie suchą stopą! Wspaniałego obrazu dopełniają tradycyjne łodzie dhow, które wydają się być zawieszone na wodzie, oraz malownicze sylwetki Masajów, którzy w swoich barwnych szatach odławiają jeżowce.

Zapraszamy osoby nurkujące i nienurkujące.

CO NAS CZEKA?

W  czasie naszego pobytu zrealizujemy pakiet 10 nurkowań 6 z nich w okolicy wyspy Mnemba. Mnemba to niewielka wyspa położona około 3 km od północno-wschodniego wybrzeża Unguja, największej wyspy archipelagu Zanzibaru w Tanzanii, naprzeciwko plaży Muyuni. Otacza ją owalna rafa o zasięgu siedmiu na cztery kilometry. Pomimo niewielkich rozmiarów, rafy wokół Mnemby zaskakują niesamowitą różnorodnością życia morskiego – od najmniejszych krewetek, po ogromne żółwie. Spotkać tu można tuńczyka, barakudy, mureny, rekiny rafowe, żółwie, delfiny, a także ławice tropikalnych ryb w najróżniejszych kolorach. W obrębie rezerwatu znajduje się kilkanaście interesujących spotów nurkowych o głębokości od 10 do 30 metrów.

4 nurkowania zrobimy na północy Zanzibaru .Przetransferujemy się do miejscowości Nungwi. Zanurkujemy przy wyspie Tumbatu, która zapewnia różnorodność życia morskiego i możliwość spotkania koników morskich.

Dodatkowo zaproponujemy Wam (w zależności od wariantu) 2 lub 3 wycieczki fakultatywne:

  • Zanzibar w pigułce – odwiedzimy plantacje przypraw, Stone Town (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) i Prison Island z ogromnymi żółwiami Adabry.
  • Safari Blue to rejs tradycyjną łodzią dhow w kierunku zatoki Menai, która obfituje w liczne bezludne wyspy i malownicze mielizny. W otoczeniu błękitnego oceanu i szumu fal będziecie mogli plażować lub spacerować naturalnymi ścieżkami tworzonymi przez piasek na otwartych wodach podczas odpływu. Amatorzy widoków podwodnych będą mogli  podziwiać podwodny świat rafy koralowej. W czasie trwania całej podróży macie zapewnione zimne napoje, owoce i na końcu smakowity obiad przygotowany z świeżych ryb i owoców morza.
  • Jozani Forest , Rock Cafe, Paje  Jozani Forest to rezerwat przyrody położony ok. 35 km od miasta Zanzibar. Jest on częścią Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay i stanowi jeden z ostatnich lasów deszczowych w Afryce Wschodniej, które pozostały w swojej naturalnej formie. Jozani Forest jest domem dla aż 40 gatunków ptaków i 50 gatunków motyli, które znajdują schronienie wśród tropikalnych drzew – ogromnych baobabów, fikusów oraz namorzyn. Bez wątpienia największą atrakcją parku są małpy Red Colobus. Tych baraszkujących pomiędzy gałęziami drzew małp nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Na terenie rezerwatu żyją także ledwo zauważalne w koronach drzew małpy błękitne. Wycieczka pomiędzy różnorodnymi gatunkami flory i fauny występującymi na terenie parku jest nieodłącznym elementem wizyty na Zanzibarze.

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Zdjęcia mają charakter przykładowy. Program wyjazdu i jego dokładna cena mogą ulec zmianie. Ostateczna oferta zostanie złożona w chwili podpisywania umowy.