EFR Care for Children

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna dla dzieci

Opis kursu:

Kurs Emergency First Response Care for Children to innowacyjny kurs pierwszej pomocy, który uczy uczestników, jak zapewnić opiekę w nagłych wypadkach dzieciom rannym lub chorym (w wieku od jednego do ośmiu lat) i niemowlętom w wieku poniżej jednego roku. Uczestnicy poznają rodzaje nagłych przypadków medycznych z jakimi borykają się dzieci i czym różnią się od dorosłych. W programie nauczania uwzględniono również znaczenie zajmowania się podstawowymi sytuacjami kryzysowymi z dziećmi, emocjonalne aspekty opieki nad dziećmi, wtórną opiekę nad dziećmi oraz zapobieganie powszechnym urazom i chorobom.

Kurs Emergency First Response Care for Children szkoli ratownika niezawodowego w zakresie przestrzegania tych samych priorytetów opieki, z których korzystają lekarze. Kursant opanowuje procedury opieki nad niemowlętami i dziećmi w niestresującym środowisku uczenia się, co zmniejsza niepokój związany z wydajnością, który przeszkadza w nauce, i zwiększa pewność siebie podczas udzielania pomocy w prawdziwym, nagłym przypadku medycznym.

Do udziału w warsztatach zapraszamy: rodziców, opiekunki, dziadków, nauczycieli przedszkolnych, pracowników żłobków, nauczycieli.

Program kursu pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom został oparty na międzynarodowym standardzie Care for Children EFR i kończy się wydaniem certyfikatu.

Kurs podzielony jest na trzy części:

  • teoretyczną,
  • praktyczną,
  • scenariusze zdarzeń.

Warunki uczestnictwa:

  • Wypełnienie oraz podpisanie dokumentacji szkoleniowej.

Czas trwania:

  • 1 lub 2 dni (od 4 do 6 godzin dziennie).

Cena:

Rodzaj kursu

Kurs standardowy

Kurs indywidualny

Kurs rodzinny
(min. 3 osoby)

Emergency First Response Care for Children
Pierwsza Pomoc Przedmedyczna dla dzieci

600 zł

1000 zł

450 zł

Cena zawiera:

  • Podręcznik
  • Wymagany sprzęt na czas zajęć (manekiny, AED, Apteczka itp.)

Cena nie zawiera:

  • Opłaty certyfikacyjnej 200 zł (certyfikat w wersji online)

Aby wziąć udział w szkoleniu należy, zgłosić chęć uczestnictwa w kursie, do Biura Centrum Nurkowego, w dowolny sposób (mail, telefon, osobiście). Prosimy o podanie terminu wybranego kursu oraz wpłatę zaliczki w celu rezerwacji miejsca.